امروز: شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 9984
تاریخ انتشار: 2:15 ب.ظ - جمعه 2015/01/30
چاپ این نوشته
Share

کارشناس رسانه گفت: دشمن به دنبال راه‌هایی برای فتح بدون خونریزی است و باید هر عملیاتی که از سوی فعالان داخلی شبکه‌های اجتماعی صورت می‌گیرد به تقویت پایه‌های انقلاب اسلامی منجر شده و امیدآفرینی ایجاد کند.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری رسا در اصفهان، علی داوودی کارشناس رسانه شامگاه گذشته در نشست هم‌اندیشی فعالان شبکه‌های اجتماعی گفت: رسانه خوب و یا بد وجود ندارد، چرا که نسبت عمل آنها متفاوت است و برای مثال PRESS TV برای ما خوب و برای طرف مقابل بد تعریف می‌شود.

وی افزود: هیچ رسانه‌ای در دنیا برای حالت صلح متولد نشده و رسانه‌ها به صورت مبنایی برای نبرد متولد می‌شوند که این نبرد یا سفید و یا سیاه است و با توجه به این که قرار شده حمله و یا دفاع کنند، سفید یا سیاه بودن آنها مشخص می‌شود.

این کارشناس رسانه‌ای با بیان این که دشمن به دنبال راه‌هایی برای فتح بدون خونریزی است، خاطرنشان کرد: در عملیات‌ها به اراده، هویت و ماهیت حمله می‌شود اما در مقاومت باید روی اراده و هویت مقاومت کرده و روی ماهیت مقاومتی وجود ندارد و در فضای رسانه در گام نخست احساسات ما مطرح است.

وی با اعتقاد بر این که دشمن به دنبال حلال‌کردن حرام است، تصریح کرد: آنها می‌خواهند صدای زن را در حالت موسیقیایی حلال عرفی کنند نه حلال فقهی چرا که بدون شک فقه را نمی‌توانند تغییر دهند و بعد از آن به  دنبال زدن جایگاه ولایت نیز هستند.

داوودی با بیان این که باید علم داشته و مجهز باشیم، اظهار داشت: باید هر عملیاتی از سوی فعالان داخلی شبکه‌های اجتماعی به تقویت پایه‌های انقلاب اسلامی منجر شده و امیدآفرینی ایجاد کند و نباید تنها به دفاع اکتفا کنید چرا که پس از مدتی توان انسان کم می‌شود و پویایی به مهاجم‌بودن و همواره در حالت آماده باش بودن است.

وی افزود: در استفاده از شبکه‌های اجتماعی اصالت را به کاربر داده و بر اساس میزان خطر رسانه‌ها، آنها را دسته‌بندی می‌کنیم و هرچه میزان تسلط، سرعت کنش، مهندسی واکنش و منش یک یوزر یا کاربر بالاتر، میزان خطرپذیری او کمتر و هرچه پایین‌تر این میزان بیشتر می‌شود.

این کارشناس رسانه گفت: دوران جنگ سخت تمام شده و جنگ نرم نیز در حال تمام‌شدن است و ما اکنون وارد جنگ‌های ژله‌ای شدیم و قضیه مرحوم پاشایی در واقع نه جنگ نرم که جنگ ژله‌ای بود.

لازم به ذکر است این نشست به همت مجموعه فرهنگی شهید صیاد شیرازی و با همکاری جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان اصفهان برگزار شد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها