امروز: جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 9959
تاریخ انتشار: 11:59 ق.ظ - جمعه 2015/01/30
چاپ این نوشته
Share

مدیر حوزه علمیه امام مهدی(عج) گفت: سلاح تبلیغات برنده‌تر از سلاح جنگ است، بنابراین در زمینه آثار مکتوب مهدویت باید به زبان روز باشد تا گسترش یابد،‌ تنها مختصص به یک مؤسسه نباشد، بلکه همه درگیر این موضوع شوند.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری فارس، نخستین همایش ملی نویسندگان و ناشران مهدوی با حضور آیت‌الله روح‌الله قرهی مدیر حوزه علمیه امام مهدی(عج)، حجج اسلام سیدعلی طاهری سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و سیدرضا اکرمی رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری، لاله افتخاری نماینده مجلس و جمعی از ناشران و نویسندگان مهدوی صبح امروز (پنج‌شنبه ۹ بهمن ماه جاری) در سالروز ولادت امام حسن عسکری(ع) در فرهنگسرای گلستان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم آیت‌الله روح‌الله قرهی با اشاره به اینکه پرداختن به مباحث مهدویت از سوی نویسندگان و ناشران یک امر ضروری است، خاطرنشان کرد: اینک در زمان غیبت به سر می‌بریم و حضرت حجت(عج)، امام ما هستند، بنابراین باید بیشتر به مسائل مهدویت توجه ویژه شود. وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران برای نخستین بار به تبیین مسأله ولایت فقیه در جهان پرداخته است،‌ افزود: پس از وقوع انقلاب دنیا توجه‌اش را به این مطلب جلب کرد که ولایت فقیه یعنی جانشین حضرت حجت(عج) است، به همین خاطر وقتی آمریکایی به عراق حمله کردند، از عراقی‌ها دنبال امام زمان(عج) می‌گشتند! بنابراین کار ما در زمینه مهدویت بسیار سنگین است. مدیر حوزه علمیه امام مهدی(عج) خواستار پرداختن به مباحث مهدویت با زبان روز از سوی نویسندگان شد و ابراز داشت: امام خمینی(ره) فرمود: سلاح تبلیغات برنده‌تر از سلاح جنگ است، بنابراین در زمینه آثار مکتوب مهدویت باید به زبان روز باشد تا گسترش یابد،‌ تنها مختصص به یک مؤسسه نباشد، بلکه همه درگیر این موضوع شوند، به طور مثال وبلاگ‌ها، سایت‌ها، رسانه‌های تصویری و دیجیتالی،‌ روزنامه‌ها و … یک ستون را مخصوص به مهدویت قرار دهند.

وی با تأکید بر اینکه ولایت فقیه یک نوع تمرین امام و امت بودن است، ادامه داد: ولایت فقیه برای این است که اگر امام غایب آمد، بدانیم او تنها ذخیره الهی است و باید به فرامین او جامع عمل بپوشانیم، جامعه شیعه‌ایم مطلب را نشان داده است که ما یک امتیم نه یک ملت و امام داریم، پس وقتی ولایت فقیه برای این است که وقتی امام اصلی آمد، همه جانبه آماده باشیم.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها