امروز: سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 9956
تاریخ انتشار: 11:56 ق.ظ - جمعه 2015/01/30
چاپ این نوشته
Share

یک فعال جوان و فیلم‌ساز مستقل آمریکایی در مورد پیام رهبر معظم انقلاب خطاب به جوانان غربی گفت: نوشتن این نامه نشان از اعتماد ایشان به قشر جوان غربی است و اینکه این قشر قادر است فراتر از قرائت صهیونیستی اسلام را بشناسد.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری فارس ، رهبر معظم انقلاب هفته گذشته طی پیامی به جوانان غربی با اشاره به وقایع اخیر در فرانسه و برخی دیگر از کشورهای غربی فرمودند، سخن ایشان درباره اسلام و چهره‌ای است که از اسلام به قشر جوان غربی ارائه شده است.مقام معظم رهبری هم‌چنین با اشاره به سیاست هراس افکنی و نفرت پراکنی در غرب، ‌از قشر جوان غربی خواستند درباره دلایل شدت گرفتن  این هراس افکنی علیه اسلام بیاندیشند تا ببینند چه معنا و ارزش‌هایی در اسلام وجود دارد که مزاحم برنامه‌های قدرت‌های بزرگ بوده یا چه منافعی در سایه این تصویرسازی غلط از اسلام برای سیاسیون غربی فراهم می‌شود.رهبر انقلاب در ادامه از جوانان غربی خواستند اسلام را از منابع اصلی آن و بدون واسطه از قرآن و زندگی پیامبر بزرگ اسلام (صلی الله علیه و آله وسلم) فراگرفته و به آن‌چه توسط رسانه‌ها به آنان القا می‌شود، اکتفا نکنند. معظم له افزودند که از آن‌جایی که آینده ملت و سرزمین در دستان جوانان است و حس حقیقت جویی در قلب‌های جوانان زنده‌تر است، این قشر مخاطب سخنان ایشان هستند.
در همین راستا گفت‌وگویی داشتیم با «کالب ماپین»، جوان فیلم‌ساز و متفکر مستقل که از اهالی ایالت اوهایو آمریکاست. وی از ابتدای جنبش تسخیر وال استریت فعال بوده و عضو حزب ضد امپریالیسم آمریکاست. می گوید پیام  مقام معظم رهبری را از طریق توئیتر دریافت کرده و آن را کاملا مطالعه کرده است.

شناخت رهبری ایران از عملکرد رسانه های غربی و تاثیر آن برجوانان

از آقای ماپین درباره نامه رهبری به جوانان غربی سوال کردیم؛ وی در پاسخ گفت بعد از این‌که دریافت رهبر ایران خطاب به قشر جوان سخن گفتند  بسیار تحت تاثیر قرار گرفت؛ وی ادامه داد نوشتن این نامه نشان می‌دهد رهبری ایران به وقایعی که خارج از مرزهای جمهوری اسلامی رخ می‌دهد علاقمند و آن‌ها را به خوبی دنبال می‌کند. ماپین ادامه می‌دهد، «نامه رهبر ایران نشان می‌دهد وی شناخت کاملی از عملکرد رسانه‌های غربی داشته و هم‌چنین به تاثیر آن بر ما آگاهی دارد».

وی ادامه داد : نامه رهبر ایران به قشر جوان غربی نشان اعتماد ایشان به جوانان غربی است.

آنچه آمریکا را مرکز اقتصاد جهان کرد خون میلیون ها نفر در ویتنام، خاورمیانه و آفریقا است

ماپین در ادامه به جنایات آمریکا اشاره کرد و گفت «آمریکا برای مدتی طولانی تروریسم و جنایات جنگی را به دیگر کشورهای جهان تحمیل می‌کرد. «بالا بودن سطح زندگی در آمریکا در واقع معامله نسل‌های پیشین ما با خون [دیگر ملت‌ها] بوده است. جنگ‌های امریکا در دیگر کشورها میلیون‌ها نفر را در کره، ویتنام، خاورمیانه، آفریقا و دیگر مناطق جهان کشته تا آمریکا را مرکز اقتصاد جهان کند». به عقیده این جوان متفکر آمریکایی، قسمتی از دلایل ادامه این جنگ‌های آمریکا علیه دیگر ملت‌ها، حمایت منفعلانه خیل کثیر جمعیت آمریکا از این جنگ‌هاست.

اطمینان رهبر ایران از خوب بودن نسل جدید در غرب از نسل پیشین 

ماپین با اشاره به مخاطب نامه رهبری که قشر جوان غربی است گفت : این مهم حاکی از آن است که رهبر ایران اطمینان دارد این نسل جدید آمریکا می‌تواند از نسل پیشین بهتر باشد.
«این‌که می‌بینم رهبر ایران در دیگر سوی کره زمین چنین اعتمادی به من و هم‌سالان من دارد، انگیزه بسیاری به من داد».
در ادامه گفت‌وگو به توصیه رهبری به جوانان غربی برای یادگیری اسلام اشاره و نظر «کالب ماپین» را در این باره جویا شدیم.
به عقیده این فعال جوان غربی، خطاب قرار دادن قشر جوان و دعوت از آنان برای فراگیری اسلام از طریق منابع اصلی آن مانند قرآن، آموزه‌های قرآنی و سلوک حضرت محمد(ص) انگیزه‌ای در وی ایجاد کرده که خودش شخصا به دنبال یادگیری اسلام به همین شیوه باشد.
وی تصریح کرد، «اشتباه بزرگیست که بدون تحقیقات و بررسی جامعی برای اعتقاد به چیزی برای اعتقاد به آن تصمیم بگیریم؛ نظرات فرد نباید بر پایه و اساس  برداشت شخصی، شایعات یا بدعت‌های غلط پایه‌گذاری شود بلکه باید بر پایه و اساس حقایق باشد».

بواسطه احترام اسلام به حضرت مسیح(ع) علاقه ام به مسیحیت بیشتر شد

ماپین به سفر خود به ایران در تابستان گذشته و شرکت در همایش «افق نو» اشاره کرده و گفت «با این‌که در خانواده‌ای پروتستان و مسیحی به دنیا آمده بعد از این سفر به ایران و دریافت این حقیقت که اسلام عزت و احترام والایی برای حضرت مسیح(ع) قایل است، خود نیز برای حضرت مسیح عرت و احترام بسیاری قایل شدم ».
کالب ماپین بعد از بازگو کردن این مساله سوالی طرح کرد که چرا معلمان و اساتید وی در آمریکا از احترام اسلام به حضرت عیسی(ع) هیچ اطلاعاتی به دانش‌آموزان و دانش‌جویان خود نمی‌دهند و افزود: رسانه‌ها نیز هیچ اشاره‌ای به این حقیقت ندارند. این فیلم‌ساز مستقل آمریکایی هم‌چنین گفت، «من اطمینان دارم مطالب بسیاری درباره اسلام وجود دارد که مرا شگفت‌زده خواهد کرد و از آنها آگاهی ندارم. اکنون قصد دارم خودم به دنبال یادگیری اسلام بروم و به حقایق این دین دست یابم».

رسانه‌ها، مدارس و دانشگاه‌های آمریکا، حقیقت دیدگاه اسلام درباره مسیحیت را سانسور می‌کنند

ماپین هم‌چنین گفت، جوانان غربی از تحقیق پیرامون اسلام بازداشته شدند و اگر یک فرد جوان علاقه‌ای به اسلام نشان داده و شروع به تحقیق کند، این سوال در ذهن افراد هم سن و سال وی ایجاد می‌شود که آیا این فرد به دنبال تروریست شدن است. وی افزود: پلیس آمریکا دانش‌ آموزانی را که در مورد اسلام تحقیق می‌کنند، زیر نظر دارد.

آمریکا چهره‌ای خشن از اسلام برای مردم خود به تصویر می‌کشد

وی طی این گفت و گو گفت «من در شهر کوچکم در ایالت «اوهایو» یاد گرفتم اسلام یک دین تروریستی است و به من گفته شده است حادثه یازده سپتامبر حمله مسلمانانی است که مخالف آزادی ما، مردم آمریکا هستند».
ماپین به قشر جوان هم شهری خود اشاره کرده و گفت بعضی از این افراد تنها برای کشتن مسلمانان در جنگ عراق به ارتش آمریکا پیوستند و افزود: میلیون‌ها نفر از مردم آمریکا بویژه افرادی که در مناطق جنوبی و مرکزی و غرب آمریکا زندگی می‌کنند هرگز در زندگی خود با یک فرد مسلمان برخورد نداشتند و قطعا هیچ نظری درباره اسلام ندارند.

نقش رسانه های صهیونیستی در تبلیغ علیه اسلام

این جوان آمریکایی تصریح کرد، «تنها چیزی که این افراد [مردم امریکا] از اسلام می‌دانند، اطلاعاتی است که رسانه های صهیونیستی به آنان دادند».
کالب ماپین به دانش اندک مردم آمریکا از اسلام اشاره کرده و گفت، از آغاز تجاوز آمریکا به عراق تا سال ۲۰۰۴ بسیاری از مردم آمریکا بر این  باور بودند که اسامه بن لادن و صدام حسین دوستان نزدیکی بودند و بعضی از مردم آمریکا بر این باور بودند که عربستان سعودی متحد یکدیگرند.
وی ادامه داد، رسانه‌های آمریکایی برای کوچک جلوه دادن تاریخ خاورمیانه، تفاوت‌های بسیار میان مسلمانان و کشورهای منطقه خاورمیانه همواره تلاش کردند. ماپین هم‌چنین گفت، رسانه‌های آمریکایی از تکفیری‌ها، وهابی‌ها، سنی‌ها یا شیعیان صحبت نمی‌کنند. این رسانه‌ها تنها به واژه مسلمانان اشاره می‌کنند و مسلمانان را گروه واحدی از افراطیون خشن معرفی می‌کنند.

مظلوم جلوه دادن اسراییل دلیل اصلی تحریف اسلام در نزد جوان غربی

آمریکا با تحریف تعریف حقیقی اسلام در نظر عموم مردم، تنها به دنبال توجیه کمک به اسراییل است. این جوان حقیقت‌جوی آمریکایی در ادامه تصریح کرد، «این چنین قرائت‌ها از اسلام تنها در خدمت اسراییل است. این قرائت از اسلام در واقع تعریفی است که اسراییل را مانند یک قربانی به تصویر می‌کشد که افراطیون خطرناکی آن را احاطه کردند، بنابراین اسراییل شدیدا به کمک آمریکا برای محافظت از خود نیازمند است». وی در ادامه تاکید کرد رهبر انقلاب در نامه‌ خود به قشر جوان غربی در واقع این امر را بیان داشته‌اند که نسل جوان‌تر مردم آمریکا توانایی آن را دارد که فراتر از این قرائت‌ها را ببیند.

نسل جوان آمریکا از شرایط موجود در کشور خود ناراضی است

ماپین گفت «به نظر من اعتراضاتی مانند «تسخیر وال استریت» و «زندگی سیاهان اهمیت دارد» نشان از افزایش نارضایتی بین جوانان و دولت آمریکاست. نسل ما ناراضی است و در عین نارضایتی در جست و جوی حقیقت است».
وی معتقد است جست و جوی حقیقت به معنای یادگیری حقیقت اسلام و نه فقط خود اسلام است و البته بر این باور است که شناخت از صهیونیسم و امپریالیسم و نیروهایی که برای خراب کردن چهره اسلام فعالیت می‌کنند نیز لازم است.
ماپین در آخر تاکید کرد‌«دروغ تنها مدت زمان کوتاهی کارگر است و در نهایت این حقیقت است که آشکار خواهد شد و وقتی حقیقت روشن شود، همه چیزهایی که بر اساس دروغ ساخته شدند از هم خواهد پاشید».

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها