امروز: دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 9935
تاریخ انتشار: 11:15 ق.ظ - جمعه 2015/01/30
چاپ این نوشته
Share

مسئول کارگروه آموزش زبان اشاره گفت: مسیحیان و فرق های دیگر بوی سبقت را از شیعیان و به خصوص از حوزه در این زمینه ربودند و باید بیشتر پای کار بود تا ناشنوایان را با آموزه های دین آشنا کنیم.

 به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری«حوزه»  حجت الاسلام رفعتی، مسئول کارگروه آموزش زبان اشاره، دیروز در آیین اختتامیه اولین دورۀ آموزش زبان ناشنوایان ویژه طلاب و مبلغین سطوح عالی  که در دفتر آیت الله العظمی وحید خراسانی برگزارشدگفت: طبق آمار رسمی در جهان ۳۶۰ میلیون انسان ناشنوا داریم که از سوی سازمان «یو اف ای » در کنگره ناشنوایان اعلام شده و سازمان بهداشت جهانی هم آن را تأیید کرده است.

وی افزود: در ایران طبق آمار رسمی بین ۲ و ۳ میلیون ناشنوا می باشد و همچنین در ایران هر سال بیش از ۲ هزار­کودک ناشنوا به دنیا می­آیدکه این آمار بسیار نگران کننده و عجیب است.

حجت الاسلام رفعتی بابیان این که تنها دراستان تهران، ۱۰۰۰ ناشنوا می­باشد، اظهار داشت: یکی از مشکلات ناشنوایان، نبود فرهنگ لغات و محدودۀ لغات است، یعنی عمده کتاب ها، نشریات و روزنامه که وجود دارد، قابل استفاده برای این قشر در جامعه نیست و نمی توانند مطالعه کنند.

مسئول کارگروه آموزش زبان اشاره گفت: باید کتاب ها، تا حدی روان نویسی شود، تا ناشنوایان نیز بتوانند استفاده کنند و تا کنون مسؤلی به این قضیه توجه نکرده است. باید فکری برای این­گروه در جامعه انجام داد و به این انسانها هم خدمتی ارائه داد؛ باید به نیازه های علمی ناشنوایان هم توجه شود، تا تحولی در این عرصه صورت بگیرد.

حجت الاسلام رفعتی با بیان اینکه دورۀ آموزش زبان ناشنوایان ویژه طلاب و مبلغین سطوح عالی، اولین باری است که در قم و در کل کشور برگزار می شود اظهار داشت: درآینده نزدیک، دوره­ های پیشرفته تر به همکاری سایر نهادها به خصوص مؤسسه خاتم النبیین(ص) که در این دوره هم همکاری لازم را داشته اند، برگزارخواهد شد.

مسئول کارگروه آموزش زبان اشاره در پایان گفت: مسیحیان و فرق های دیگر بوی سبقت را از شیعیان و به خصوص از حوزه در این زمینه ربودند و باید بیشتر پای کار بود تا ناشنوایان را با آموزه های دین آشنا کنیم.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها