امروز: چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 9896
تاریخ انتشار: 9:08 ب.ظ - پنج‌شنبه 2015/01/29
چاپ این نوشته
Share

یکی از آرزوهای من همیشه این بوده وخواهد بود که مسئولیت تربیت معلم قرآن همان گونه که در گذشته برعهده حوزه های علمیه بوده است، همچنان باقی بماند.

به گزارش پایگاه خبری مباحث، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد عصر امروز با حضور در هفتمین دوره از مسابقات قرآن کریم که به همت معاونت تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان برگزارشده بود، ضمن عرض تبریک به مناسبت میلاد باسعادت امام حسن عسگری (ع) اظهار کرد: روایتی از این امام شریف متناسب با فضای این جلسه است که درعین کوتاهعی جملات محتوایی پرمعنا دارد.

وی با بیان اینکه امام حسن عسگری(ع) فرموده اند: (*إِتَّقُوا اللّهَ* وَ *کُونُوا زَیْنًا* وَ *لا تَکُونُوا شَیْنًا*، جُرُّوا إِلَیْنا کُلَّ مَوَدَّه وَ ادْفَعُوا عَنّا کُلَّ قَبیح) گفت: امام حسن (ع) نیز می فرمایند که برای ادب کردن خود و به منظور آنکه مودب به آداب اسلامی شویم از منظر امام حسن عسگری یک چیز لازم است، آنکه از کارهایی که دیگران نمی پسندند پرهیز کنیم.

امام جمعه اصفهان تصریح کرد: یکی از آرزوهای من همیشه این بوده وخواهد بود که مسئولیت تربیت معلم قرآن همان گونه که در گذشته برعهده حوزه های علمیه بوده است، همچنان باقی بماند.

وی ادامه داد: حوزه های علمیه باید در راستای تربیت هر چه بیشتر معلمین قرآن به گونه ای عمل کنند که این سمت و افتخار از آنان گرفته نشود، اما حقیقت آن است که حوزه های علمیه در این عرصه کمی ضعیف عمل کرده اند و باید اهتمام بیشتری داشته باشند.

آیت الله طباطبایی نژاد خطاب به طلاب و روحانیون و خانواده های حاضر آنان افزود: برطبق روایات آن کسی که قرآن دارد چه چیز کم دارد و آن کس که قران ندارد چه چیز دارد؟

وی در پایان عنوان کرد: وظیفه ما بااولویت بالا، تبلیغ، تبیین و ترویج استفاده از ازط قرآن کریم در بطن جامعه است و انشا الله خداوند متعال ما را در پناه خداوند قرار دهد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها