امروز: چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 9879
تاریخ انتشار: 3:22 ب.ظ - پنج‌شنبه 2015/01/29
چاپ این نوشته
Share

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: زندگی امروز جامعه اسلامی، اسلام را با سیرت و صورت ناخوشایندی به جهانیان معرفی می‌کند، گفت: معرفی سبک زندگی اهل بیت(ع) می‌تواند این نگاه را تغییر دهد.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از مهر، آیت الله محمد حسن اختری قبل از ظهر پنج شنبه در همایش علمی پژوهشی سبک زندگی اهل بیت(ع) که در سالن همایش‌های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد، با اشاره به سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: ارسال نامه مقام معظم رهبری به جوانان کشورهای اروپایی امر مهم و واقعه کم نظیری است.

وی ادامه داد: اقدام رهبری الهام گرفته از ارسال نامه پیامبر اسلام(ص) به سران و ملوک زمان خودشان است، پیامبر(ص) در آن شرایط برای سران حکومتی نامه ارسال کردند؛ مقام معظم رهبری هم برای پیکره جامعه غربی نامه را فرستادند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه مقام معظم رهبری بار‌ها اشاره کردند که این دوران آغاز طلوع اسلام است، عنوان کرد: این نامه مقام معظم رهبری نوید بخش آن است که با عنایت خداوند متعال تغییراتی در جامعه بوجود خواهد آمد و کسانی که مورد خطاب نامه قرار گرفتند در آینده زمامداران جامعه غربی خواهند بود و تغییراتی که در شرق بوجود آمد در غرب نیز ایجاد خواهد شد.

آیت الله اختری افزود: در این شرایط بیان سبک زندگی اسلامی و سبک زندگی اهل بیت(ع) بسیار می‌تواند در تغییر نگاهی که نسبت به ایران و اسلام در جهان وجود دارد، زمینه ساز باشد.

وی تصریح کرد: امروز سیرت و سبکی از زندگی مسلمانان در دنیا منعکس است که سبکی نیست که بتوان آنرا زندگی مسلمان و جامعه اسلامی تلقی کرد.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع) ادامه داد: در واقع زندگی امروز جامعه اسلامی، اسلام را با سیرت و صورت ناخوشایندی به جهانیان معرفی می‌کند و این باعث نفرت و دور شدن جوامع دیگر از مسلمانان است.

آیت الله اختری عنوان کرد: این همایش اقدام شایسته و بزرگی است و باید با برگزاری چنین جلسات علمی سبک واقعی زندگی اسلامی را در دنیا نشر دهیم.

وی اضافه کرد: جامعه امروز بر سر دو راهی‌هایی قرار گرفته که یک حرکت نجات بخش و بسوی زندگی بر‌تر و مدینه فاضله می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد و مورد استقبال قرار گیرد.

در معرفی سبک زندگی اهل بیت(ع) به ابعاد مختلف آن توجه شود

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: در معرفی سبک زندگی اهل بیت(ع) باید به ابعاد مختلف این سبک زندگی هم توجه شود، چه بین انسان و خدای انسان که مسئله گسترده و عمیقی است و دیگری سبک زندگی در روابط با حکومت است.

وی عنوان کرد: مسئله دیگر در سبک زندگی اهل بیت(ع) بعد زندگانی فردی و زندگانی اجتماعی هر فرد نسبت به خودش و خانواده‌اش است که بخش‌های متعدد و گوناگونی در این زمینه قابل بررسی و ارائه است و هرکدام در جای خودش زمینه ساز یک تحول است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) بیان کرد: مسلمانان هنوز به این نقطه نرسیدند که به علم و دانش واقعی که مشخصه روشن و موثر در جامعه است برسند و در واقع با نقطه مطلوب فاصله داریم.

آیت الله اختری با اشاره به احیای تمدن اسلامی اضافه کرد: احیای تمدن اسلامی در بعد جامعه به عنوان یک مجتمع و امت واحده نیاز است؛ باید سبک زندگی را در جامعه خودمان تحقق ببخشیم تا به تدریج جامعه به سمت اسلامی شدن حرکت کند.

وی گفت: امروز در هیچ کجا نمی‌تواینم یک محله را محله اسلامی معرفی کنیم، نیاز داریم که این وضعیت سبک زندگی را در جامعه از یک جا شروع کرد که این نمودارهایی که در کتاب‌ها می‌نویسیم عملی کنیم تا بتواند تاثیرگذار باشد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) تصریح کرد: باید تلاش کنیم که در بعد حاکمیت، نظام و سیاست مدرای جامعه خود سبک زندگی اهل بیت(ع) را پیاده کنیم، حرکت انقلاب ما هم بر این اساس بوده است.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها