امروز: جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 9872
تاریخ انتشار: 3:10 ب.ظ - پنج‌شنبه 2015/01/29
چاپ این نوشته
Share

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این‌که خانه های فرهنگ دیجیتال، مظهر نوگرایی در مساجد است، گفت: خانه های دیجیتال، علم روز و فضای دیجیتال را در خدمت تبلیغ و ترویج اسلام گرفته‌اند.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری رسا در اصفهان، حجت الاسلام محمد قطبی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان امروز در نشستی با مدیران مراکز فرهنگی دیجیتال در سالن اجتماعات این اداره اظهار داشت: خانه های فرهنگ دیجیتال، علم روز و فضای دیجیتال را در خدمت تبلیغ و ترویج اسلام گرفته اند.

وی تصریح کرد: فضای سایبر برای توسعه فرهنگی و تبلیغ موضوعات در مساجد، به نوعی هم فرصت و هم تهدید است که باید در حوزه مقابله با تهدیدات پیشگیری کنیم تا دچار چالش نشویم.

حجت الاسلام قطبی با بیان این مطلب که باید از فرصت به وجود آمده در خانه های فرهنگ دیجیتال برای پیشبرد و توسعه فرهنگ اسلامی ایرانی بهره ببریم، گفت: دراین نشست که نوعی هم اندیشی مسؤولان خانه های دیجیتال است، سعی می کنیم مدلی برای توانمندسازی و آموزش این مراکز ارائه کنیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان ادامه داد: خانه های دیجیتال که اساسا در متن مساجد و کانون های فرهنگی هنری مساجد هستند، موسسات فرهنگی هنری رسانه دیجیتال،مجتمع های شهری که از نظر ماموریتی شبیه خانه های دیجیتال هستند و در مرکز هر شهری، یک نمونه وجود دارد و بنیاد ملی بازی های کامپیوتری و رایانه ای چهار مدل تشکل در عرصه رسانه های دیجیتال هستند.

وی فضای مجازی را دنیایی در کنار دنیای فعلی برشمرد و افزود: فضای بلند دامنه و گسترده وب و سایبر، فضایی بسیار عجیب است و بشر بیش از این تصور نمی کرد که چنین فضایی یک دنیای تازه بیافریند و امروزه به طور قطع همه جوامع پذیرفته اند که سایبر و فضای مجازی، دنیایی در کنار دنیای فعلی است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه امروز شاهد هستیم کودکان نیز وارد فضای مجازی می شوند، تصریح کرد: ورود آنها به فضای مجازی می تواند همراه با تهدیداتی باشد که برای مقابله با این تهدیدات و آسیب ها باید مدیریت صحیح وجود داشته باشد.

حجت الاسلام قطبی، خانه های دیجیتال یکی از بهترین پاتوق ها برای نسل نوخاسته در حوزه فعالیت های فرهنگی دانست و افزود:مدیریت فکری،راهبردی و راهبری وظیفه اصلی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه رسانه های دیجیتال است.

وی گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کنار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در ابعاد مربوط به فضای مجازی ورود پیدا کرد و با توجه به اینکه رسالت وزارت ارشاد، فرهنگی است، مرکز رسانه های دیجیتال و در ذیل آن شبکه ملی فرهنگ را ایجاد کرد.

وی ادامه داد: در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در عرصه رسانه های دیجیتال چهار مدل تشکل هویت پیدا کردند که برای آنها مجوز فعالیت صادر می شود.

حجت الاسلام قطبی، توانمندی در حوزه رسانه های دیجیتال را مستلزم گذراندن دوره های آموزشی و متحد و منسجم عمل کردن دانست و گفت: در دوره های آموزشی برای مسؤولان خانه های دیجیتال باید گواهی صادر شود تا آنها نیز بتوانند دوره های آموزشی برای مخاطبان این مراکز برگزار کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان ادامه داد: خانه های دیجیتال باید از جدیدترین محصولات دیجیتالی مطلع باشند و حریم های امنیتی این مراکز را حراست کنند که گاهی نصب نرم افزارها را می طلبد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها