امروز: شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 9796
تاریخ انتشار: 2:33 ب.ظ - چهارشنبه 2015/01/28
چاپ این نوشته
Share

مسئول قرآن و تهذیب حوزه علمیه اصفهان گفت: مراسم اختتامیه هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه طلاب و روحانیون و همچنین چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه خانواده طلاب و روحانیون حوزه علمیه اصفهان پنجشنبه، ۱۰ بهمن‌ماه در تالار اهل بیت(ع) برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری قرآنی ایکنا از اصفهان , حجت‌الاسلام والمسلمین حسن غزالی،مسئول قرآن و تهذیب حوزه علمیه اصفهان ، از برگزاری اختتامیه هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم طلاب و روحانیون حوزه علمیه استان اصفهان با حضور قاری بین‌المللی قرآن کریم استاد سعید طوسی در اصفهان خبر داد.

وی افزود: همچنین چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه خانواده طلاب و روحانیون حوزه علمیه استان اصفهان نیز در رشته‌های حفظ، تفسیر، قرائت، ترتیل، اذان و تواشیح برگزار می‌شود.

مسئول قرآن و تهذیب حوزه علمیه اصفهان اظهار کرد: برگزاری مسابقات حفظ، تلاوت و مفاهیم قرآن کریم طلاب، فضلا و خانواده‌های آن‌ها از جمله برنامه‌های با بیش از شش سال سابقه است که به‌طور مستمر به منظور نشر و بسط فضای معنوی و عطر‌آگین قرآن در محیط حوزه و خانواده طلاب همواره مورد اهتمام متصدیان و مسئولان فرهنگی حوزه‌های علمیه بوده است.

وی بیان کرد: مروری بر تجربه برگزاری شش دوره از مسابقات قرآن کریم طلاب و سه دوره مسابقات قرآنی ویژه خانواده‌ها، بیانگر زحمات مسئولان در معاونت تبلیغ و تهذیب حوزه علمیه اصفهان در طول سال‌های گذشته است که امسال نیز با توکل بر حضرت حق و عنایات امام زمان (عج) این مسابقات برگزار می‌شود.

غزالی در مورد اهداف برگزاری هفتمین دوره از مسابقات گفت: ارتقای سطح فرهنگ قرآنی، اسلامی و اعتلای اخلاق و ایمان دینی  ایجاد انس و الفت بیش از پیش طلاب و خانواده با قرآن کریم و مفاهیم والای آن، ارج نهادن به فعالیت‌های قرآنی و تشویق نخبگان قرآنی حوزه‌های علمیه از جمله اهداف برگزاری است.

مراسم اختتامیه هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم طلاب و روحانیون و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه خانواده طلاب و روحانیون حوزه علمیه استان اصفهان همزمان با ولادت با سعادت امام حسن عسکری (ع) پنج‌شنبه نهم بهمن ماه سال جاری از ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۷ در تالار اهل بیت(ع) واقع در خیابان فرشادی با حضور امام جمعه اصفهان و استاندار اصفهان برگزار می‌شود.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها