امروز: جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 9721
تاریخ انتشار: 9:52 ق.ظ - چهارشنبه 2015/01/28
چاپ این نوشته
Share

یک تحلیلگر قرقیز پیام رهبر جمهوری اسلامی ایران به جوانان اروپا و آمریکای شمالی را گامی به موقع در راستای فهم درست اسلام در غرب دانست که باید به عنوان یک اصل در همکاری‌های به خدمت گرفته شود.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری فارس «اسن اوسوب‌علیف» رئیس مرکز تحلیلی «تصمیمات عاقلانه»  در بیشکک تصریح کرد: پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران خطاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی بسیار به موقع و گامی صحیح با هدف دستیابی به فهم درست بین جهان اسلام و جهان غرب است. به گفته وی، پیام رهبر انقلاب اسلامی ایران به جوانان منطقه مذکور که آینده این کشورها به آنان بستگی خواهد داشت، نشاندهنده تمایل صادقانه برای ایجاد پایه‌ای برای درک متقابل آینده بین غرب و جهان اسلام می‌باشد.

اسوب‌علیف ادامه داد: طبیعت این پیام خالی از نفاق، استانداردهای دوگانه و اتهامات بی‌دلیل یک‌طرفه است و به طور کامل بر دعوت به تفکر، آموزش و درک فکری- معنوی شرایطی که از طریق آن جهان اسلام و جهان غرب در بند ادراکات تحریف‌شده از اسلام و اهمیت و نقش حضرت محمد(ص) در زندگی مسلمانان سراسر جهان شده است، متمرکز می‌باشد. به نظر این اندیشمند قرقیز، رهبر انقلاب اسلامی ایران در پیام خود انگیزه‌های عمیق و ذاتی نسل جوان هر کشوری را بیدار می‌کند که در آن میل به دانستن، تمایل به آشنایی با جهان پیرامون بدون هیچگونه واسطه‌ای و همچنین کنجکاوی ذاتی نسل جوان در تکاپوهای فکری و معنوی خود، موج می‌زند.

رئیس مرکز تحلیلی «تصمیمات عاقلانه» افزود: این عوامل باید منجر به درک این مسئله از سوی نسل جوان اروپا و آمریکا شمالی شود که جهان فعلی بسیار پیچیده‌ و چندوجهی است و کشورها و فرهنگ‌های پیرامون از جمله اسلام، فضای بسیار گسترده‌ای برای مطالعه، یادگیری و حتی اعتلای خود برای این جوانان دارد. اسوب‌علیف تصریح کرد: این پیام در نقطه مقابل الگوی تحمیل شده به جوانان این کشورهاست که در این الگوی تحمیلی تنها گزینه‌های «سیاه» و «سفید» وجود دارد و در آن برچسب‌هایی برای شناسایی جهان اطراف استفاده می‌شود. به گفته کارشناس قرقیز، در این راستا، رهبر انقلاب اسلامی ایران جوانان را به دریافت فهم مستقل در مورد این جهان و مطالعه اسلام و فرهنگ آن بدون واسطه دعوت می‌کند.

وی ادامه داد: پیام رهبری ایران همچنین بیانگر اعتماد و امید زیاد به پتانسیل نسل جوان و ابراز احساسات صادقانه ایشان همراه با فرزانگی خاص، عمیق و دانشی که بر اسلام متمرکز شده است، می‌باشد. رئیس مرکز تحلیلی «تصمیمات عاقلانه» در پایان بیان کرد: در این پیام ارزشمند به فرهنگ غنی اسلام و دستاوردهای علمی و فکری جهان اسلام اشاره شده است که باید به عنوان اصولی نه تنها برای درک متقابل بلکه به عنوان یک عامل مهم در رفاه و همکاری متقابل آینده بین مردم اروپا و آمریکای شمالی با جهان اسلام، به خدمت درآید.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها