امروز: جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 9667
تاریخ انتشار: 12:15 ب.ظ - سه‌شنبه 2015/01/27
چاپ این نوشته
Share

حجت الاسلام والمسلمین مجد گفت: سفیران و مبلغانی که در کشورهای دیگر حضور دارند نقش اصلی را در بازتاب نامه مقام معظم رهبری به جوانان غربی بر عهده دارند.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری شبستان , حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود مجد، مؤسس و تولیت حوزه علمیه باقرالعلوم (ع)  گفت: یکی از زمینه هایی که موجب القای تبلیغات ضد اسلامی و اسلام هراسی در غرب می شود عدم ارایه دقیق آموزه های این دین به جهانیان است.

وی ادامه داد: اسلام خواهی به صورت گسترده ای در آمریکا و اروپا آغاز شده است لذا دشمن برای مقابله با این موج، ضمن ایجاد تبلیغات گسترده، گروه هایی مانند داعش و تکفیری ها را به عنوان نماد اسلام معرفی کرده است.

تولیت حوزه علمیه باقرالعلوم (ع) گفت: مقام معظم رهبری که اندیشه ناب ایشان الهام یافته از امام زمان (عج) است با درک این موضوع با انشای نامه ای خطاب به جوانان غرب، آنان را به مطالعه بی واسطه منابع اسلامی دعوت کردند

وی افزود: نکته مهم در این نامه این است که جوانان کشورهای اروپایی و آمریکایی با مطالعه قرآن و سیره پیامبر اسلام (ص) با دین اسلام آشنا شوند لذا رهبر معظم انقلاب نفرمودند: ای جوانان! برای یادگیری معارف اسلامی نزد ما بیایید، چرا که چنین موضع گیری ای آنان را به این اشتباه می انداخت که نظام اسلامی سعی دارد تفسیر خود از اسلام را به ما القا کند!

حجت الاسلام والمسلمین مجد با اشاره به اینکه متاسفانه نامه امام به گورباچف که در عالم واقع نیز محقق شد مورد استفاده لازم قرار نگرفت خاطرنشان کرد: لذا باید استفاده های لازم برای گسترش اسلام ناب محمدی از طریق نامه مقام معظم رهبری صورت پذیرد.

وی ادامه داد: باید سفیران و مبلغانی که در کشورهای دیگر حضور دارند به صورت مکرر پیام مقام معظم رهبری را به گوش مردم غرب برسانند و البته نباید در این زمینه دچار برخورد شعاری شوند.

تولیت حوزه علمیه باقرالعلوم (ع) با تأکید بر اینکه منویات مقام معظم رهبری می تواند بسیار اثرگذار باشد، خاطرنشان کرد: باید گروه ها و منابعی برنامه ریزی شوند تا اگر سوالات و ابهاماتی برای جوانان غربی پیش آمد با مراجعه به اینها پاسخ های خود را دریابند.

حجت الاسلام والمسلمین مجد در پایان خاطرنشان کرد: روحانیون و مبلغان نیز باید با تلاشی مضاعف، پیام تاریخی رهبر معظم انقلاب را به گوش جهانیان برسانند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها