امروز: پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 9661
تاریخ انتشار: 12:05 ب.ظ - سه‌شنبه 2015/01/27
چاپ این نوشته
Share

مدیر عامل اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی کشور از تصویب ۹ میلیارد تومان اعتبار از بودجه قرآنی مصوب سال جاری به اتحادیه مدغم خبر داد و گفت: این بودجه پس از تخصیص به صورت مساوی بین ۲ اتحادیه قرآنی کشور تقسیم می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری فارس حجت‌الاسلام «حسین کوششی» مدیر عامل اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی کشور  با اشاره به تصویب ۹ میلیارد تومان اعتبار برای اتحادیه های قرآنی در بودجه قرآنی سال ۱۳۹۳، اظهار داشت: در جلسات شورای توسعه فرهنگ قرآنی و کمیسیون‌های مربوطه پیشنهاد اختصاص بودجه نیم‌درصد به اتحادیه‌های قرآنی مورد بررسی قرار گرفت تا اینکه امسال برای نخستین‌بار در بودجه قرآنی مصوب سال ۱۳۹۳ برای اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور و اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی ۹ میلیارد تومان اعتبار به تصویب رسید.

تخصیص ۴٫۵ میلیارد تومان اعتبار به هر اتحادیه قرآنی

وی با بیان اینکه اتحادیه‌های قرآنی منتظر تخصیص بودجه قرآنی از سوی دولت و پس از آن تقسیم این بودجه توسط شورای توسعه فرهنگ قرآنی هستند، افزود: تاکنون ۳۰ درصد از بودجه قرآنی مصوب سال ۱۳۹۳ از سوی دولت پرداخت شده است که پس از تقسیم بودجه اختصاص یافته اتحادیه‌های قرآنی نیز ۳۰ درصد از ۹ میلیارد تومان را دریافت خواهند کرد.

حجت‌الاسلام کوششی با اشاره به اینکه این بودجه برای هر دو اتحادیه قرآنی است، خاطر نشان کرد: بودجه مصوب برای اتحادیه مدغم است اما با توجه به اینکه هنوز اتحادیه‌ها با هم ادغام نشده‌اند این بودجه بین اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی کشور و اتحادیه تشکل‌های قرآنی به طور مساوی تقسیم می‌شود به طوری که اگر تمامی بودجه مصوب قرآنی اختصاص یابد هر اتحادیه ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار دریافت خواهند کرد.

مدیر عامل اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی کشور درباره برنامه‌های این اتحادیه پس از تخصیص بودجه، گفت: در برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته توانمندسازی مدیران مؤسسات، آموزش‌های عمومی و تخصصی قرآن کریم در اولویت قرار دارند البته سعی داریم با این بودجه فعالیت‌های مؤسسات قرآنی را نیز ساماندهی کنیم.

وی توجه به برنامه‌های تبلیغی و ترویجی را یکی دیگر از اولویت‌های این اتحادیه عنوان کرد و افزود: به اندازه بودجه تخصیص یافته امور قرآنی را توسعه می‌دهیم که در این راستا برگزاری نمایشگاه‌های قرآنی و آموزش‌های قرآنی از اهمیت بسیاری برخوردار است.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها