امروز: سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 9643
تاریخ انتشار: 11:44 ق.ظ - سه‌شنبه 2015/01/27
چاپ این نوشته
Share

مرگ پادشان عربستان سنگ محک خوبی برای وهابیت بود تا ثابت شود که گفتار آن‌ها با عملکردشان زمین تا آسمان تفاوت دارد. فرزندان ملک عبدالله سیل‌آسا در مرگ پدر اشک می‌ریختند؛ بدون اینکه یادشان باشد این گریستن بر عذاب او می‌افزاید!

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری فارس , حجت‌الاسلام سیدمحمد یزدانی (کارشناس ارشد مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولیعصر(عج)): فرقه وهابیت که از سال ۱۱۵۷ هجری قمری در منطقه درعیه با بیعت محمد بن عبدالوهاب متوفای ۱۲۰۶ هجری قمری با محمد بن سعود متوفای ۱۱۷۹هـ تشکیل شده است، آن‌ها اعتقادات و باورهای جدیدی را مطرح کردند که پیش از این سابقه چندانی نداشت، از جمله آن‌ها بر این باور هستند که گریه کردن برای اموات و عزاداری برای آن‌ها نه تنها جایز نیست؛ بلکه انجام دهنده آن‌ها بدعت‌گذار و خارج از دین است و اگر کسی برای میتی گریه کند، باعث عذاب آن میت خواهد شد، همچنین آن‌ها هر نوع تبرک را شرک و کفر می‌دانند؛ مثلاً اگر کسی دست شخصی را به عنوان احترام ببوسد، مشرک شده و آن شخص را شریک خداوند قرار داده است. اما مرگ ملک عبدالله سنگ محک خوبی برای وهابیت بود تا ثابت شود که آن‌ها گفتار آن‌ها با عملکردشان زمین تا آسمان تفاوت دارد، در مرگ ملک عبدالله، وهابی‌ها در کشورهای مختلف از سه تا چهل روز عزای عمومی اعلام کردند، فرزندان ملک عبدالله سیل آسا در مرگ پدر اشک می‌ریختند؛ بدون اینکه یادشان باشد این گریه‌ها بر عذاب عبدالله می‌افزاید! در مراسم بیعت با خلیفه جدید، ولیعهد و ولی ولیعهد، بزرگان و علمای وهابی می‌آمدند و دست این سه نفر را به عنوان بیعت می‌بوسیدند، با اینکه شبکه‌های وهابی بارها تأکید کرده‌اند که هر نوع بوسیدن دست کفر و شرک و تقدیس آن شخص است.

*گریه کردن برای میت سبب عذاب او می‌شود! وهابی‌ها تلاش می‌کنند که خود را به دروغ به اهل سنت بچسپانند، اما در صحیح‌ترین کتاب‌های اهل سنت روایاتی وجود دارد، هر نوع گریه کردن برای میت سبب عذاب آن میت می‌شود: از أبی برده از پدرش نقل شده که وقتی عمر ضربت خورد، صهیب فریاد می‌زد: ای وای! برادرم از دست رفت، عمر گفت: مگر نمی‌دانی که رسول خدا(ص) فرموده است که میت با گریه زنده‌ها گرفتار عذاب می‌شود؟ «عَنْ أَبِى بُرْدَهَ عَنْ أَبِیهِ قَالَ لَمَّا أُصِیبَ عُمَرُ -رضى الله عنه- جَعَلَ صُهَیْبٌ یَقُولُ وَاأَخَاهُ. فَقَالَ عُمَرُ أَمَا عَلِمْتَ أَنَّ النَّبِىَّ -صلى الله علیه وسلم- قَالَ «إِنَّ الْمَیِّتَ لَیُعَذَّبُ بِبُکَاءِ الْحَىِّ» .

(صحیح البخاری، حدیث شماره : ۱۲۹۰، کتاب الجنائز، باب قَوْلِ النَّبِىِّ(ص) «یُعَذَّبُ الْمَیِّتُ بِبَعْضِ بُکَاءِ أَهْلِهِ عَلَیْهِ»).

و در صحیح مسلم آمده است: از عبدالله بن عمر نقل شده است که حفصه، در عزای عمر گریه می‌کرد، عمر گفت: دست برادر، دختر من! مگر نمی‌دانی که رسول خدا(ص) فرموده است که میت با گریه خانواده‌اش بر او عذاب می‌شود؟ «عَنْ عَبْدِاللَّهِ أَنَّ حَفْصَهَ بَکَتْ عَلَى عُمَرَ فَقَالَ مَهْلاً یَا بُنَیَّهُ أَلَمْ تَعْلَمِى أَنَّ رَسُولَ اللَّهِ -صلى الله علیه وسلم- قَالَ «إِنَّ الْمَیِّتَ یُعَذَّبُ بِبُکَاءِ أَهْلِهِ عَلَیْهِ». (صحیح مسلم، حدیث شماره: ۲۱۸۱، کتاب الجنائز، باب الْمَیِّتُ یُعَذَّبُ بِبُکَاءِ أَهْلِهِ عَلَیْهِ) همین مطلب در چند جای دیگر از صحیح بخاری و مسلم با تعبیر‌های مختلف نقل شده است، اما در مرگ ملک عبدالله اعضای خانواده او و همچنین دیگر علما و صاحب منصبان حکومت عربستان گریه می‌کردند و اشک می‌ریختند؟

حال سؤال ما این است که چطور گریه کردن بر عبدالله جایز است و سبب عذاب بیشتر او نمی‌شود، اما برای دیگران سبب عذاب می‌شود؟ عزاداری برای میت، بدعت و شرک است سایت‌های خبری معتبر وهابی و همچنین شبکه‌های آن‌ها اعلام کردند که در برخی از کشورها همچون بحرین و اردن به خاطر مرگ ملک عبدالله تا چهل روز عزای عمومی اعلام کرده‌اند؛ از جمله در سایت‌های الجزیره و … حال سؤال ما این است که برای این مدت اعلام عزای عمومی چه مدرک شرعی داشته‌اید؟ با اینکه لجنه دائمی فتوای عربستان سعودی فتوا داده است که هر نوع مراسم برای مرده؛ حتی اگر از پیامبران باشد، شرک است: گرفتن مراسم برای کسی که مرده است؛ چه از انبیاء باشد یا از اولیاء و صالحین جایز نیست؛ زیرا تمام این‌ها از کارهایی که در دین ایجاد شده و از وسایل شرک است؛ زیرا رسول خدا(ص) چنین کاری برای انبیاء و صالحین پیش از خود انجام نداده است، صحابه برای پیامبر انجام نداده است، هیچ یک از ائمه مسلمانان در سه قرن اول انجام نداده‌اند. «لا یجوز الاحتفال بمن مات من الأنبیاء والأولیاء الصالحین، ولا إحیاء ذکراهم بالموالد…؛ لأن جمیع ما ذکر من البدع المحدثه فی الدین، ومن وسائل الشرک، فإن النبی صلى الله علیه وسلم لم یفعل ذلک بمن سبقه من الأنبیاء والصالحین، ولا فعله الصحابه رضی الله عنهم بالبنی صلى الله علیه وسلم ولا أحد من أئمه المسلمین فی القرون الثلاثه». (فتاوى اللجنه الدائمه – المجموعه الأولى، ج۲۳، ص ۲۲۷).

حالا از وهابی‌ها سؤال می‌کنیم که مگر پیامبر(ص) برای گذشتگان صالح چهل روز عزای عمومی اعلام کرده است که شما برای عبدالله انجام داده‌اید؟ آیا محمد بن عبد الوهاب، در مرگ محمد بن سعود که رفیق و همراه او در تأسیس وهابیت بودند، چهل روز عزای عمومی اعلام کردند؟ بوسیدن دست، شرک و کفر است بارها در شبکه‌های فارسی زبان و عرب زبان وهابی شنیده‌ایم که دست بوسیدن، عملی شرک آمیز است و شخصی را که دست او بوسیده می‌شود، شریک خدا قرار دادن است. اما در مراسم بیعت با خلیفه جدید و ولیعهد و ولی ولیعهد، دیدیم که بزرگان وهابیت می‌آمدند و دست این سه نفر را به عنوان بیعت می‌بوسیدند، همچنین در مراسم خاکسپاری عبدالله، بعد از دفن می‌آمدند و دست پادشاه جدید را می‌بوسیدند. حالا چطور شد که دست بوسی برای وهابی‌ها جایز است؛ اما برای دیگر مسلمانان شرک و کفر؟

لجنه دائمی افتای عربستان سعودی در این زمینه فتوا داده است: جایز نیست که زن‌ها دست و پای بزرگان و دست و پای هیچ یک از اعضای خانواده خود را ببوسد؛ زیرا دیده نشده است که کسی دست پیامبر(ص) و یا دست یکی از خلفای راشدین را بوسیده باشد. این عمل، غلو در تعظیم مخلوق است و راهی به سوی شرک است. «تقبیل نساء البوهره ید کبیرهم ورجله وتقبیلهن ید کل فرد من أسرته ورجله لا یجوز، ولم یعرف ذلک مع النبی صلى الله علیه وسلم ولا مع أحد من الخلفاء الراشدین؛ وذلک لما فیه من الغلو فی تعظیم المخلوق، وهو ذریعه إلى الشرک».(فتاوى اللجنه الدائمه – المجموعه الأولى، ج۲، ص۳۸۳). تا دیروز عبدالفتاح خدمتی رئیس شبکه وهابی ـ داعشی «کلمه» می‌گفت که بوسیدن دست شرک و تقدیس آن‌ها است، حالا چطور شده است که در مرکز وهابیت و در جشن انتخاب خلیفه وهابیت، این مسائل شرک‌آمیز دیده می‌شود؟ آیا وهابی‌هایی که دست ملک سلمان را بوسیدند، مشرک هستند؟ چرا خلیفه جدید وهابیت و همچنین ولیعهد او و ولی ولیعهد او، مردم را از این کار نهی نکردند؟ مگر آن‌ها عالم و خدا ترس نبودند؟ آیا وهابی‌ها مشرک شده‌اند یا این فتاوا بهانه‌ای برای مشرک اعلام کردن سایر مسلمانان است و حلال قرار دادن مال و جان و ناموس آنان؟! به راستی از ادعا تا عمل چه قدر فاصله است.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها