امروز: سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 9595
تاریخ انتشار: 2:19 ب.ظ - دوشنبه 2015/01/26
چاپ این نوشته
Share

نسخه مبتنی بر سیستم عامل اندروید «قلم هوشمند قرآنی» به همت شرکت دانش بنیان «دیده پرداز صبا» مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان تولید و منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، این نرم افزار با هدف توسعه آموزش آسان روانخوانی قرآن و دسترسی عموم به امکانات قلم های قرآنی و با قابلیت نصب بر روی دستگاه های مجهز به سیستم عامل اندروید تولید شده است.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان دیده پرداز صبا در این باره گفت: با استفاده از این نرم افزار، همه دستگاه های دارای سیستم عامل اندروید به یک قلم هوشمند قرآنی تبدیل می شود که انگشت هر فرد، جایگزین قلم خواهد شد و با لمس کردن هر آیه، صوت آن آیه با قرائت قاری مورد نظر کاربر پخش خواهد شد.

« حسین صیادزاده » با بیان اینکه در این برنامه متن ترجمه آیه نیز نمایش داده می شود، افزود: امکان پخش صوتی ترجمه به صورت آیه به آیه و پخش صوت قرآن و ترجمه به صورت پیوسته نیز در این مجموعه ارائه شده است.

وی دیگر امکانات این نرم افزار کاربردی را نمایش متن کامل قرآن به صورت صفحه ای منطبق با قرآن های متداول، انتخاب رسم الخط های مختلف قرآنی، تغییر اندازه قلم و ترجمه قرآن، پخش نمونه صوت قاریان مختلف بدون نیاز به اینترنت، نشانه گذاری و به روز رسانی عنوان کرد.

بر اساس این گزارش، یکی از بهترین روش های یادگیری و آموزش آسان روخوانی و روان خوانی قرآن کریم، استفاده از قلم های هوشمند است که هر فرد می تواند با قرار دادن آن بر روی آیه های مختلف قرآن کریم، تلاوت صحیح آنها را از طریق آن بشنود.

نسخه رایگان این برنامه کاربردی در اینترنت موجود است.

بیش از ۳۵۰ شرکت دانش بنیان در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان فعال است.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها