امروز: شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 9586
تاریخ انتشار: 12:37 ب.ظ - دوشنبه 2015/01/26
چاپ این نوشته
Share

استاندار اصفهان گفت: اهانت به مقدسات ادیان الهی نه تنها آزادی بیان نیست بلکه ضد آزادی بیان است.

به گزارش پایگاه خبری مباحث  به نقل از روابط عمومی استانداری اصفهان، رسول زرگرپور در دیدار وزیر امور خارجهٔ کشور پرتغال ضمن ابراز خرسندی از حضور وی در استان اصفهان، اظهار کرد: خوشحالیم که در کمتر از سه ماه از حضور وزیر فرهنگ کشور پرتغال به استان اصفهان و مذاکرات صورت گرفته با وی، شما به اصفهان سفر کرده‌اید.

استاندار اصفهان با اشاره به سابقه ۵۰۰ ساله دو کشور در ارتباطات و تعاملات، تصریح کرد: ارتباطات ایران با کشورهای اروپایی از جمله کشور پرتغال در ابعاد اقتصادی، فرهنگی و سیاسی با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید گسترش یافت.

وی ابراز امیدواری کرد این سفر نقطه عطفی برای توسعه ارتباطات دو کشور باشد، چرا که ظرفیت‌های زیادی برای افرایش تعاملات وجود دارد و باید از این شرایط به بهترین شکل استفاده نماییم.

زرگرپور با ارائه گزارشی از ظرفیت‌های استان اصفهان به ابعاد اقتصادی، علمی، فرهنگی و گردشگری پرداخت و اظهار داشت:‌ اصفهان با دارا بودن پنج میلیون نفر جمعیت، صنعتی‌ترین استان کشور است و اکثر کارخانه‌های بزرگ کشور در این استان واقع شده‌اند.

وی به ظرفیت‌های بالای استان در تولید فراورده‌های نفتی اشاره کرد و افزود: اصفهان گرچه استان نفت‌خیزی نیست ولی ۳۰ درصد از فراورده‌های نفتی کشور را تأمین می‌کند.

رسول زرگرپور اصفهان را جزء ۱۰ نقطه دیدنی دنیا خواند و اظهار داشت: اصفهان هر روز میزبان تعداد زیادی از گردشگران از بیش از ۶۵ کشور دنیاست و با سیاست‌های جدید دولت یازدهم تعداد این گردشگران افزایش یافته است.

وی از اصفهان به عنوان مرکز ادیان توحیدی یاد کرد و افزود: در روزهای آینده شاهد برگزاری ششمین گردهمایی پیروان ادیان توحیدی در استان خواهیم بود.

وی با بیان اینکه پیروان ادیان اسلام؛ مسیحیت، یهودیت و زرتشت قرن‌هاست که در اصفهان به صورت مسالمت‌آمیز زندگی می‌کنند، گفت: صفاخانه به عنوان مرکزی برای گفتگوی این ادیان از یک قرن پیش در اصفهان تأسیس شده است.

مدیر ارشد استان به درخواست خود از وزیر فرهنگ پرتغال برای حضور سرمایه‌گذاران و صنعتگران کشور پرتغال به این شهر اشاره کرد و افزود:‌ اتاق بازرگانی اصفهان به عنوان یکی از قوی‌ترین اتاق‌های بازرگانی ایران فعالیت می‌کند و می‌توان مکانی برای افزایش تعاملات اقتصادی بین طرفین باشد و این اتاق آمادهٔ برقراری ارتباط با فعالان اقتصادی اروپایی است.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه اسلام دین صلح و برادری و محبت است، اظهار کرد: کسانی که به نام اسلام به خشونت و قتل دست می‌زنند نه تنها اسلامی نیستند بلکه ضد اسلام هستند و این قبیل حرکت‌ها در همهٔ ادیان محکوم می‌باشد.

وی در ادامه اظهار داشت: مسلمانان انتظار دارند که کشورهای اروپایی که از خود به عنوان مهد آزادی یاد می‌کنند اهانتی به اعتقادات مسلمانان نداشته باشند.

نمایندهٔ عالی دولت در استان هرگونه اهانتی به هر کدام از ادیان الهی را محکوم کرد و گفت: مسلمانان باور دارند که اهانت به مقدسات نه تنها آزادی بیان نیست بلکه ضد آزادی بیان است و از همهٔ آزادی خواهان اروپایی انتظار داریم که با این حرکت‌های ضد آزادی مخالفت و آن‌ها را محکوم نمایند.

وی با بیان اینکه حضرت محمد (ص) محبوب‌ترین پیامبر برای مسلمین است، گفت: مسلمانان اهانت‌های صورت گرفته را تحمل نخواهند کرد و امیدواریم در سال جدید میلادی همهٔ مردم دنیا به خصوص پیروان ادیان توحیدی با صلح و دوستی در کنار هم زندگی کنند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها