امروز: دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 9522
تاریخ انتشار: 11:59 ق.ظ - یکشنبه 2015/01/25
چاپ این نوشته
Share

انتشارات دلیل ما کتاب اسرار آل محمد علیهم السلام را در قطع وزیری، جلد شومیز در ۴۸۰ صفحه و با قیمت ۱۰ هزار تومان منتشر و عرضه کرده است

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری تسنیم ، کتاب سلیم بن قیس هلالی در خور احترام خاص از سوی مسلمانان و فرهنگ دوستان است. این کتاب با تابلوی اولین کتاب در اسلام جایگاه ویژه‌ای بین کتابخوانان مسلمان دارد تا آنجا که از ۱۴ قرن اسلام نسخه‌های خطی متعددی از آن بر جای مانده و علمای اسلام به اولین کتاب معارفی و تاریخی دین افتخار می‌کردند و سعی در حفظ و نشر و معرفی آن داشتند.

کشورهای مختلف میزبان این کتاب معتبر و مستند بوده اند تا روزگار ما که در اکثر کتابخانه های معتبر جهان شاهد حضور این کتاب هستیم. قله عظمت کتاب سلیم زمان ماست که این کتاب به زبان‌های فارسی و انگلیسی ترجمه شده و در مقدمه ۵۰۰ صفحه‌ای برگ‌های زرین اعتبار آن به تصویر کشیده شده و در سه جلد منتشر شده است.

ترجمه فارسی آن با مقدمه ۱۸۵ صفحه ای در قطع وزیری و مقدمه ۱۵۵ صفحه‌ای در قطع جیبی تا کنون نشر یافته است. اکنون انتشارات دلیل ما برای مخاطبانی که طالب این کتاب هستند اقدام به تلخیص مقدمه و حذف پاورقی‌ها نموده و چاپ ۷۸۰ صفحه‌ای را در ۴۸۰ صفحه با قیمت مناسب‌تر منتشر کرده است که در این چاپ متن اصلی مطابق چاپ‌های قبلی و طبق چاپ عربی کتاب است.

«کتاب سلیم بن قیس هلالی» اولین کتاب حدیثی تاریخی از قرن اول هجری است که مولف آن برخی از اتفاقات صدر اسلام را شخصاً شاهد بوده یا با یک واسطه از اصحاب درجه اول رسول خدا (ص)‌و علی (ع) مانند سلمان ،‌عمار ،‌مقداد و … ‌نقل نموده است.

مطالب کتاب سُلیم از طرف برخی از ائمه (ع)‌ نیز تایید شده و احادیث آن در کتاب نقل شده است. بخش اول کتاب «اسرار آل محمد(ع)‌»  تحقیقاتی دقیق و وسیع در دو زمینه: ‌بررسی زندگانی سُلیم و تاریخچه کتاب، و بررسی و تحقیق در باره‌ کتاب سلیم بر اساس نسخه های خطی و اسناد و مدارک معتبر است که حدود  ۱۹۰ صفحه از کتاب را شامل می‌شود و دلیل بر بنیان پایدار اولین سند شیعه در عرصه علمی و دینی است. بخش دوم نیز ترجمه ‌متن کامل « کتاب سلیم بن قیس » بر اساس چهار نسخه‌اصلی و منتخب از بین ۲۴ نسخه خطی ،‌به همراه تتمه و مستدرکات «کتاب سُلیم» است.

متن کتاب گزارشی است از :‌ اتفاقات ۲۴ ساعت آخر عمر پیامبر (ص)، ‌اتفاقات پس از رحلت پیامبر (ص)‌ از تشکیل سقیفه تا شهادت حضرت زهرا(س) ،‌دوره پنج ساله‌ حکومت امیرالمومنین (ع)‌،‌و اقدامات خصمانه‌معاویه طی ۱۵ سال حکومت ظالمانه.

متن کتاب با پانویس‌های مختلف مولف غنای بیشتری یافته است. بخش پایانی کتاب نیز ‌فهرست‌هایی است که دسترسی آسان به موضوعات مختلف در متن کتاب را فراهم می‌آورد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها