امروز: دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 9504
تاریخ انتشار: 9:42 ق.ظ - یکشنبه 2015/01/25
چاپ این نوشته
Share

نویسنده اثر برگزیده «عناوین ثانوی و حقوق خانواده» در کتاب سال حوزه گفت: تاکنون درباره مباحث اولیه و ثانوی خانواده زیاد بحث کرده‌ایم اما اینکه یک دوره کامل فقه و حقوق خانواده را با شرایط خاص تدوین کنیم، این امر کمتر صورت گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری فارس , حجت‌الاسلام فرج‌الله هدایت‌نیا، عضو گروه حقوق پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و نویسنده کتاب برگزیده «عناوین ثانوی و حقوق خانواده» در کتاب سال حوزه  گفت: این نوشتار چاپ ۹۲ است که به صورت تک‌جلدی با عناوین بدیع نگاشته شده است.

وی در ادامه افزود: ما تاکنون درباره مباحث اولیه و ثانوی خانواده بحث زیاد کردیم اما اینکه یک دوره کامل فقه و حقوق خانواده را با شرایط خاص تدوین کنیم، کمتر صورت گرفته است. ما شرایط زن و شوهر و اعضای خانواده را اگر به شرایط عادی و غیرعادی تقسیم کنیم نوع مطالبی که در کتاب‌های فقهی و حقوق آمده برای شرایط عادی است درحالیکه شرایطی خاص مثل ضرورت‌ها، ضرر، عسر و حرج، حقوق خانواده و زن و شوهر و … است که نیازمند مطالعه بیشتر است.

حجت‌الاسلام هدایت‌نیا با تأکید بر نظم منطقی مطالب در این نوشتار توضیح داد: تتبعی که در متون فقهی شده و نگاه به اصلاح دوگانه فقه و حقوق در فقه اسلامی و مباحث حقوقی حقوق دیگری نیز دراین اثر مورد توجه قرار گرفته است.

وی یادآور شد: بحث‌های تطبیقی هم در این اثر با توجه به حقوق خارجی تحت عنوان عناوین ثانوی آمده است البته در حقوق غیراسلامی مشابه این موارد هست که دراین اثر تأکید شده است.

حجت‌الاسلام هدایت نیا یکی دیگر از کتاب‌های در دست کار خود را «نشوز زوجین در فقه اسلامی» نام برد و گفت:‌ این نوشتار نیز در مرحله ویراستاری قرار دارد و مجوز چاپ دریافت کرده و در مرحله آماده سازی و چاپ است.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها