امروز: دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 9486
تاریخ انتشار: 9:04 ق.ظ - یکشنبه 2015/01/25
چاپ این نوشته
Share

جنابعالی با خطابی عاطفی و محبّت آمیز و در عین حال مستدل و عقلانی، آنان را هنرمندانه و خیرخواهانه همچون انبیاء و اولیاء مخاطب خود ساختید.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری «حوزه» ، رئیس اتحادیه اروپایی علما و تئولوگ های شیعه با استقبال از نامه آیت الله العظمی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان اروپایی نوشت: مرقومه ­ی پر مهر حضرتعالی خطاب به جوانان اروپایی و آمریکای شمالی به مصداق «کلمه طیّبه» که از درایت حکیمانه، دغدغه ­های فراملّی و بصیرت جهانی ­آن رهبر فرزانه در خصوص مسائل بین المللی حکایت داشت، حسب اطلاعات میدانی، با استقبال وسیع مسلمان منطقه مواجه شد و موجب روشنی چشم­ها و شفای دل­ها گشت.

متن کامل نامه حجت الاسلام والمسلمین رضا رمضانی رئیس اتحادیه اروپایی علما و تئولوگ های شیعه خطاب به رهبر معظم انقلاب به این شرح است:

        بسم الله الرحمن الرحیم

مقام رفیع ولایت و مرجعیت عالیقدر جهان اسلام

حضرت آیت الله العظمی خامنه ­ای مدظلّه العالی

سلام علیکم و رحمت الله و برکاته

بعد از تحیّات وافره و آرزوی صحّت و سلامتی برای ولی امر مسلمین به استحضار می­رساند: مرقومه ­ی پر مهر حضرتعالی خطاب به جوانان اروپایی و آمریکای شمالی به مصداق «کلمه طیّبه» که از درایت حکیمانه، دغدغه ­های فراملّی و بصیرت جهانی ­آن رهبر فرزانه در خصوص مسائل بین المللی حکایت داشت، حسب اطلاعات میدانی، با استقبال وسیع مسلمان منطقه مواجه شد و موجب روشنی چشم­ها و شفای دل­ها گشت.

در دنیای امروز این یک واقعیت است که با وجود همه­ی تنگناهای ظاهری، ظرفیت عظیم نسل نو و جوان نه یک تهدید، بلکه یک فرصت طلایی به شمار می­رود که جنابعالی با خطابی عاطفی و محبّت آمیز و در عین حال مستدل و عقلانی، آنان را هنرمندانه و خیرخواهانه همچون انبیاء و اولیاء مخاطب خود ساختید. هر بخش و هر جمله از این پیام نورانی و دقیق به فرصت­ها و اولویت­ها در کنار تهدیدها و چالش­ها بخوبی اشاره داشت و تصویری از آینده را در پیش روی جوانان منطقه ترسیم نمود

امروزه بر اهل تحقیق مبرهن بلکه واضح و آشکار است که با موج بیداری جهانی، دوران استعمار نو به زودی به پایان می­رسد و آینده از آن اسلام و در خط و راه انبیاء عظام علیهم صلوات الله اجمعین است. چه کسی است که نداند پروژه­های اسلام هراسی و اسلام ستیزی با تمام تلاش­های انجام شده و بهره گیری از تمام ظرفیت­ها، به بن بست رسیده و دیگر بیش از این نمی­توانند افکار عمومی و به ویژه اذهان جستجوگر جوانان را به بازی بگیرند؟ افزایش مراکز دینی و اسلامی به خصوص در بخش­های علمی و آکادمیک و حجم استقبال معنا دار از همایش­ها و سمینارهای معنوی و معرفتی، هوای تازه­ای را در ریه­های معنوی غرب به گردش انداخته است و در برابر این حرکت پرشتاب، کسی را یارای ایستادن نیست. نگاه­های گزینشی در آیات و روایات، تمسّک به اخبار غیر مستند و تاریخ غیر معتبر و امثال این تاکتیک­ها و استفاده از شبکه­ های مجازی اجتماعی و امواج رسانه­ای صهیونیستی دیگر برای مقابله با بیداری نسل جوان غرب کارآیی خود را از دست داده است. جوانان، خصوصاً جوانان مسلمان به عنوان نسلی پویا و حقیقت­جو در هر مجلس و محفلی مشاهده می­شوند که به دنبال فهم راه صحیح زندگی هستند و پرسان پرسان راه جدیدی را سراغ می­گیرند و می­خواهند به طور مستقیم و بی واسطه به حقایقی فکر کنند که در هیاهوی رسانه­ ها و زرق و برق تمدّن شیطانی، هیچ وقت به نسل گذشته­ی آنان اجازه داده نشد درباره­ی آن­ها و نسبتش با هویت دینی و انسانی خود فکر کنند.

این حقایق، اردوگاه باطل گرایان و اتاق­های فکر آنان را سراسیمه و آشفته ساخته و موجب شده شتابزده دست به اقداماتی بزنند که در کوتاه­تر شدن عمر باطل تأثیر بسزا دارد. و این وعده­ی الهی است که «إنَّ الباطِلَ کانَ زَهوقاً».

البته این نامه گام اوّل نبود و در گذشته نیز همواره به مناسبت­های دیگر هوشمندی و وقت شناسی ولی امر مسلمین در عرصه­های جهانی، موجب عزّت و سرافرازی پیروان مکتب اهل بیت علیهم السلام را فراهم آورد، فتواهایی همچون تحریم استفاده از سلاح­های کشتار جمعی و ساخت و نگهداری بمب اتمی، تحریم توهین به مقدّسات و بزرگان مذاهب و … 

در پایان، خدای را بر نعمت ولایت و زعامت حضرتعالی سپاس می­گویم و به نمایندگی از اتحادیه ­ی اروپایی علما و تئولوگ­های شیعه، نامه­ی گران سنگ حضرتعالی را نصب العین قرار داده و از خدای سبحان عاجزانه مسألت می­کنم هدایت­های حکیمانه و داهیانه ­ی آن رهبر فرزانه بتواند خلأ هدایتی موجود در دنیا را پر سازد و نسل جوان توفیق یابد تا با یک مدیریت راهبردی بر اساس راهبردها و راهکارهایی که اشاره فرمودید، در ساختن آینده­ی پر امید و روشن در جهت رسیدن به هویت واقعی، تغییر نامعادلات موجود، ایجاد آشتی و صلح و صفا و امنیت پایدار در جامعه­ی بشری، احقاق حقوق ملّت­های مستضعف و در یک کلام اعلای کلمه الله نقش برجسته ایفا کند.

خدای متعال سایه­ی با برکت آن وجود عزیز و رهبر الهی را مستدام بدارد. آمین.

         رضا رمضانی

رئیس اتحادیه اروپایی علما و تئولوگ­های شیعه

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها