امروز: جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 9477
تاریخ انتشار: 11:12 ق.ظ - شنبه 2015/01/24
چاپ این نوشته
Share

حجت‌الاسلام «سیدصدرالدین قبانچی» سکوت دولت فرانسه در برابر توهین رسانه‌های این کشور به ساحت مقدس رسول اکرم(ص) را به شدت محکوم و آن را زشت و قبیح خواند.

به گزارش پایگاه خبری مباحث  به نقل از خبرگزاری عراقی نون، قبانچی که خطبه‌های نماز جمعه دیروز، سوم بهمن در حسینیه «فاطمیه الکبری» نجف اشرف را ایراد می‌کرد، گفت: نیروهای عراقی در روزهای اخیر پیشروی قابل توجهی داشتند و ده‌ها روستای حومه بغداد از سیطره گروه تروریستی داعش خارج شد.

ارتش و نیروهای مردمی دلاور به شهر موصل در استان نینوا نزدیک شده‌اند تا آنجا را از لوث وجود داعشی‌ها پاکسازی نمایند.

وی افزود: ما به این پیشروی افتخار می‌کنیم و قدردان مجاهدین عراقی در صفوف ارتش و نیروهای مردمی هستیم. در ضمن خواستار توجه بیشتر به مجروحان و خانواده های شهداء هستیم چرا که آنها کشور را از چنگال گروه های تروریستی نجات دادند.

قبانچی در محور دیگری از سخنان خود از چرایی سکوت دولت فرانسه در قبال جریحه‌دار شدن احساسات صدها میلیون مسلمان به دلیل اهانت نشریه شارلی ابدو به ساحت پیامبر مهربانی‌ها سؤال کرد و گفت: این تصاویر اهانت‌آمیز در حالی منتشر می‌شود که اسلام دومین دین رایج در فرانسه محسوب می‌شود.

وی تأکید کرد: این مشکل خطرناک‌تر از چیزی است که تصور می‌شود و هدف پشت پرده این اهانت، همبستگی اروپایی‌ها برای تحریک مسلمانان و زشت جلوه دادن اسلام و مسلمین در برابر دیدگان جهانیان است. ما نه تنها اقدام اهانت‌آمیز این مجله که سکوت دولت فرانسه را نیز در قبال این بی‌حرمتی محکوم می‌نماییم.

قبانچی در بخش دیگری از سخنان خود به تجاوز رژیم اشغالگر قدس به استان قنیطره سوریه و هدف قرار دادن مجاهدان حزب الله پرداخت و با محکوم کردن آن گفت: ما صفوف همبستگی خود را با حزب‌الله در برابر هرگونه تجاوزی محکم‌تر می‌کنیم و در رویارویی با سازمان‌های تروریستی- که در تمام کشورها رخنه کرده‌اند- پا پس نمی‌کشیم. این حق ماست که در برابر چنین گروه‌هایی بایستیم و ائتلاف بین‌المللی نیز اگر در جنگ با تروریسم جدی است باید با این سازمان‌ها روبه‌رو شود.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها