امروز: چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 9471
تاریخ انتشار: 11:00 ق.ظ - شنبه 2015/01/24
چاپ این نوشته
Share

کتاب «دیدگاه‌های مقام معظم رهبری» توسط ناشر آمریکایی و به همت نمایندگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد – نیویورک چاپ و منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری مهر، این کتاب توسط ناشر آمریکایی (GLOBAL SCHOLARLY PUBLICATION (GSP به زبان انگلیسی و در یک مجلد ۲۰۴ صفحه ای در ژانویه ۲۰۱۵ در نیویورک منتشرگردید.

این کتاب نخستین اثرانگلیسی معرفی دیدگاههای مقام معظم رهبری درآمریکاست که با ویراستاری دکتر پرویز مروج استاد تمام دانشگاه اولد وست بری نیویورک و دارای تالیفات متعدد پیرامون فلسفه اسلام و غرب منتشرگردیده است و در نوع خود اثری جامع در راستای معرفی و تببین اندیشه و تفکر حضرت آیت الله خامنه ای ازلابلای نوشته ها، مقالات و سخنرانی های ایشان در طول سالهای متعدد است.

کتاب «معرفی دیدگاه‌های مقام معظم رهبری» دارای دو بخش است که در بخش اول دیدگاه‌های مقام معظم رهبری درخصوص مطالبی همچون: توحید، اخلاق و انسان، ماهیت هنر، زنان، اقبال،عدالت، حقوق بشر می‌پردازد.

بخش دوم کتاب بیشتر معطوف دیدگاه‌های جهانی مقام معظم رهبری است و به دغدغه‌ها و مسائل مرتبط با اموربین الملل می پردازد. دیدگاههایی همچون: توحید و نگاه جهانی به آن، تمدن اسلامی، دمکراسی و دین، اسلام و مسیحیت، مالکیت خصوصی در اسلام و سخنرانی در جمع دانشگاهیان وجوانان

این اثر با هدف معرفی و تبیین نظام فکری و نوع بینش و تفکر رهبر جمهوری اسلامی ایران برای مخاطبان و اصحاب علم و فرهنگ امریکا طراحی و تدوین گردیده است . با توجه به سلطه و انحصار رسانه ای در امریکا و گستره ایران هراسی در رسانه های امریکا و نیاز به معرفی و تبیین صحیح نگاه تصمیم سازان نظام جمهوری اسلامی به شیوه صحیح و از طریق منابع متقن ، ویرایش این کتاب در دستور کار قرار گرفت . این کتاب مجموعه ای از سخنرانیها ، نوشته ؛تالیفات و مقالات مقام معظم رهبری در طول سه دهه گذشته است که برای نخستین بار در معرض خواننده امریکایی قرار می‌گیرد .

رونمایی از کتاب در تاریخ ۲۰ ژانویه سال ۲۰۱۵ با حضور رایزن فرهنگی، ویراستار مجموعه و جمعی از اصحاب علم و فرهنگ در نیویورک برگزار شد.

گفتنی است نمایندگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در سال ۲۰۱۳ اقدام به انتشار مقاله ای پیرامون فتوای مقام معظم رهبری در باب حرمت سلاح های کشتار جمعی در بازار نشر امریکا نمود که این مقاله با استقبال گسترده اصحاب علم و فرهنگ و روزنامه نگاران امریکا مواجه شد . از این‌رو ضرورت پرداختن به معرفی دیدگاههای مقام معظم رهبری بیشتر احساس گردید که کتاب حاضر ثمره این تلاش علمی است.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها