امروز: شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 9450
تاریخ انتشار: 10:15 ق.ظ - شنبه 2015/01/24
چاپ این نوشته
Share

یک کارگردان سینما گفت: خوشحالم که مجید مجیدی پرچمدار تولید آثاری بر مبنای زندگی حضرت رسول(ص) شده و با ساخت فیلم محمد(ص) گام مهمی در معرفی هرچه بهتر پیامبر اسلام در جهان برداشته است.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری قرآنی ایکنا , سعید ابراهیمی‌فر، کارگردان سینما و تلویزیون، با بیان اینکه توهینی که از سوی غرب نسبت به حضرت رسول(ص) می‌شود، دل هر آزاده‌ای را به درد می‌آورد، اظهار کرد: باز هم شاهد  یک گستاخی دیگر از سوی نشریه فرانسوی نسبت به حضرت رسول(ص) هستیم. این قبیل رفتارهای غرب هیچگاه تمامی ندارد و هر از چندگاهی شاهد این رفتارهای غیراخلاقی هستیم. به نوعی می‌توان گفت که جنگ‌های صلیبی غرب طی چند دهه گذشته به شکل فرهنگی ادامه پیدا کرده است.

وی افزود: برای مقابله با اینگونه رفتارها و جریان‌های اهانت‌آمیز باید به معرفی بزرگان و آموزه‌های اعتقادی در سطح جهانی بپردازیم. اولین قدم هم در این حوزه ساخت فیلم‌هایی بر مبنای زندگی حضرت رسول(ص) است. کارهایی که باید به فاخرترین شکل ممکن ساخته شود. در این میان خوشحالم که مجید مجیدی پرچمدار این حرکت شده و با ساخت کاری درباره حضرت رسول قدم‌های ابتدایی را برای معرفی بهتر حضرت رسول(ص) در جهان آغاز کرده است؛ اتفاقی که در جهان کاری استثنایی خواهد بود.

این فیلمساز در پاسخ به این سؤال که دلیل چنین هجمه‌هایی چیست، گفت: مشخص است که صهیونیست‌ها پشت چنین حرکت‌هایی قرار گرفته‌اند، زیرا می‌بینند که اندیشه‌های ناب اسلامی باعث شده که بسیاری از نقشه‌های آنها خنثی شود. در این میان ایران اسلامی برای آنان بسیار خطرناک است، چون اسلامی که به مدد انقلاب به جهانیان معرفی می‌شود، با آنچه که در برخی کشورهای عربی شاهدش هستیم، فرق دارد. اسلام مد نظر انقلاب ایران در مقابل ظلم می‌ایستد، اما اسلام کشورهای دست‌نشانده همراه غربی‌هاست.

این کارگردان در ادامه سخنان خود بیان کرد: در برخی مواقع مطالبی می‌شنویم مبنی بر این‌که راه مبارزه با اسلام‌ستیزی غرب تنها ساخت فیلم و کارهای فرهنگی است و حرکت‌های اعتراضی راه به جایی نمی‌برد. این طرز فکر اشتباه است، چون حرکت فرهنگی باید در کنار حرکت‌های اعتراضی انجام شود تا آنها بدانند که تمام اقشار مردم نسبت به حرکت‌های توهین‌‌آمیز حسایت نشان می‌دهند. حال ممکن است برخی پاسخ‌ها با زبان شعار بیان شود و پاسخ‌های دیگر با زبان هنر رخ دهد.

ابراهیمی‌فر با بیان این‌که برای معرفی بهتر چهره اسلام نباید از هیچ‌گونه سرمایه‌گذاری دریغ کرد، گفت: ساخت فیلم‌های فاخر درباره اسلام تنها تولید یک فیلم نیست، بلکه یک کار تبلیغی است که برای سینمای کشورمان بسیار حائز اهمیت است. در حقیقت تولید چنین فیلم‌هایی تبلیغ آرمان‌های انقلاب است که برای آن باید هر اندازه که می‌توان هزینه است. در این میان همکاری با دیگر کشورها در ساخت کارهای مورد نظر اقدامی شایسته است که می‌تواند ما را در رسیدن به خواسته مورد نظرمان بهتر یاری رساند.

کارگردان فیلم «نار و نی» در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: در ساخت فیلم‌هایی که محوریت آن حضرت رسول است، باید سراغ فیلمسازان خاص رفت. آنهایی که به شدت در کارشان حرفه‌ای هستند و سابقه کارشان گواهی‌دهنده کیفیت کارشان است. درضمن این افراد در بحث‌های اعتقادی هم افرادی معتقد و دلبسته آرمان‌های دینی باشند تا کاری که تولید می‌شود، با دغدغه تولید شود. مجیدی در این زمینه نمونه خوبی است که می‌تواند همچون یک الگو باشد.

وی در پایان تصریح کرد: مطلب پایانی به تصمیماتی دولتمردان و نمایندگان مجلس برمی‌گردد که قادر است در این زمینه یاری‌رسان سینما باشند، چون کارهایی که درباره تاریخ صدر اسلام تولید می‌شود، هزینه‌های بالایی را طلب می‌کند که باید به خوبی تأمین شود تا ما شاهد ساخته شدن کارهای بسیار خوبی در این حوزه باشیم.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها