امروز: شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 9402
تاریخ انتشار: 11:21 ق.ظ - جمعه 2015/01/23
چاپ این نوشته
Share

معاون قرآن و عترت اداره کل ارشاد اصفهان گفت: باید شورای توسعه فرهنگ قرآنی در اصفهان فعال شود تا در زمینه توسعه فعالیتهای موسسات قرآن برنامه‌ریزی‌های مناسبی به آنها ارائه کند.

به گزارش پایگاه خبری مباحث خبرنگار مهر، حجت الاسلام ابوالفضل یعقوبی عصر امروز در دومین جلسه از سلسله نشست های نبض فرهنگ شهر با موضوع فعالیت های قرآنی که توسط کمیسیون فرهنگی اجتماعی و ورزشی شورای شهر اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: موسسات مردمی بدون توقع و اتکاء به حمایت های دولتی فعالیت های خوبی در زمینه فعالیت های قرآنی دارند.

وی افزود: بر این اساس جلسات مجمع قرآنی هرماه بدون وقفه تشکیل می شود و در زمیه آموزش های قرآنی بسیار موفق بوده است.

معاون قرآن و عترت اداره کل  فرهنگ و ارشاد  اسلامی اصفهان با اشاره به اینکه در بخش مردمی فعالیت قرآنی مشکلی نداریم، ابراز داشت: برخلاف بخش مردمی بخش اجرایی دولتی کم‌کاری هایی در این زمینه داشته است و باید ساماندهی و برنامه ریزی بهتری در جهت حمایت های مادی و معنوی از فعالیت های قرآنی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه برای رسیدن به این هدف لازم است قانون بالادستی وجود داشته باشد، ادامه داد: یکی از مراجع قانونگذاری در حوزه کلیه فعالیت های فرهنگی کشور شورای عالی انقلاب فرهنگی است که در بحث قرآنی طی جلسات متعدد، منشور توسعه فرهنگ قرآنی در استان ها را تدوین کرد.

حجت الاسلام یعقوبی ادامه داد: در شورای توسعه فرهنگ قرآنی امام جمعه استان به عنوان رئیس، استاندار به عنوان نائب رئیس و ۱۷ دستگاه و سه موسسه مردمی نیز به عنوان اعضای شورای  توسعه فرهنگ قرآنی  فعالیت خواهند داشت.

وی تصریح کرد: این شورا لازم است در اصفهان فعال شده و جلساتی به منظور هم اندیشی فعالیت های قرآنی انجام دهند تا  ضمن حمایت از موسسات قرآنی در زمین توسعه فعالیت های این موسسات  برنامه ریزی های مناسبی به آنها ارائه کند.

ایجاد سامانه جامع اطلاعات قرآنی از ارائه آمارهای متضاد پیشگیری می کند

معاون قرآن و عترت اداره کل  فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان با بیان اینکه این شورا نمی خواهد در کار موسسات مردمی قرآنی دخالت کند، اضافه کرد: همچنین ایجاد سامانه جامع اطلاعات قرآنی ضروری است تا از ارائه آمارهای متضاد در زمینه تعداد قاریان، حافظان و موارد مشابه جلو گیری شود.

در ادامه این جلسه بقایی رئیس سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان اظهار داشت: در زمینه برنامه جامع قرآنی در جامعه خلاءهایی وجود دارد چراکه بیشتر در بحث های آموزشی فعالیت داریم.

وی افزود: همچنین در راستای ترویج فرهنگ قرآنی در زمینه انیمیشن و کتاب های مناسب به رغم تعدد ضعف داریم و به نظر می رسد لازم است بودجه این موارد جمع آوری و  به جای توجه به کمیت، انیمیشن های با کیفیت تولید شود.

لزوم ایجاد مدرسه شبانه روزی قرآنی در اصفهان

در ادامه احمد شریعتی عضو شورای اصفهان اظهار داشت: درشهر اصفهان موسسات قرآنی زیادی داریم و بر این مبنا موازی کاری در زمینه فعالیت های قرآنی دیده می شود.

وی افزود: بر این مبنا اگر شورای توسعه فعالیت های قرآنی فعال شود به شکل متمرکز می تواند بر این موسسات و فعالیت های آنها نظارت کند.

عضو شورای اصفهان  با اشاره به لزوم آسیب شناسی موسسات قرآنی در حیطه کاری خود ابراز داشت: همچنین با توجه پتانسیل های بی نظیر در شهر اصفهان در زمینه تولیدات قرآنی داریم این انتظار می رود که دوستان راهکارهای عملی برای ترویج قرآن در جامعه ارائه دهند.

وی اضافه کرد: ایجاد مدرسه شبانه روزی قرآنی در استان برای خواهران و برادران ضروری است و می تواند در رسیدن به هدف نهادینه کردن فرهنگ قرآنی در جامع بسیار تاثیرگذار باشد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها