امروز: شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 9399
تاریخ انتشار: 11:14 ق.ظ - جمعه 2015/01/23
چاپ این نوشته
Share

مدیرکل اوقاف استان اصفهان گفت: لازم است در راستای ترویج فعالیت های قرآنی اذان و قرآن به شکل زنده توسط صدا و سیمای اصفهان پخش شود.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام رضا صادقی عصر امروز در دومین جلسه از سلسله نشست های نبض فرهنگ شهر با موضوع فعالیت های قرآنی که توسط کمیسیون فرهنگی اجتماعی و ورزشی شورای شهر اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: جایگاه قرآنی در کشورما در مباحث حفظ و ترتیل بسیار خوب است و امیدواریم در بحث تفسیر نیز به جایگاه خوبی برسیم.

وی با اشاره به اینکه قرآن باید وارد منازل و همگانی شود، افزود: وقف قرآنی در کشور کم داریم و موسسات قرآنی باید در این زمینه نیز فعال شوند.

انتقاد از عدم توجه  کافی به پخش قرآن و اذان در تلویزیون نسبت به دیگر برنامه ها

مدیرکل اوقاف استان اصفهان از  کم کاری صدا و سیمای اصفهان و لزوم تذکرهای متعدد برای پخش زیرنویس مسابقات قرآنی انتقاد کرد و گفت: در حالی که برای پخش فوتبال حتی زمان اذان در تلویزیون زیرنویس می شود چرا نباید با وجود پیشنهاد آیت الله مهدوی به صداو سیما پخش زنده اذان یا قرآن توسط قاریان را از تلویزیون شاهد باشیم.

وی با اشاره به اینکه ما حتی برای برای نصب بنرهای قرآنی در سطح شهر مشکل داریم، افزود: برخی از دوستان از فقدان مکان برای فعالیت های قرآنی شکایت داشتند و این در حالی است که امامزادگان متعدد اصفهان فضای فعالیت های قرآنی است و باید از این ظرفیت به خوبی استفاده شود.

حجت الاسلام صادقی با اشاره به اینکه برای حمایت های مالی فعالیت های قرآنی در طول یک سال تنها  ۸۰ میلیون درنظر گرفته شده است، در ادامه تصریح کرد: باید دقت کنیم که نباید مراکز قرآنی تبدیل به مرکز دریافت پول نشود چراکه بدین شکل مردم بدبین شده و قرآن درجامعه همگانی نمی شود.

حضور ۷۰۰ حافظ ۱۵ جزء به بالای قرآن در زندان اصفهان

وی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب در زمینه تربیت ۱۰ میلیون حافظ  قرآن، از از عملکرد امیری رییس زندان ها در این زمینه تقدیر کرد و ابراز داشت: هم اکنون ۷۰۰ نفر زندانی حافظ بیش از  ۱۵ جزء قرآن در زندان وجود دارد که با پوشیدن لباسی سفید مجزا از بقیه زندانیان هستند.

مدیرکل اوقاف استان اصفهان با اشاره به اینکه تنها حفظ قرآن کافی نیست، تاکید کرد: اثرات حفظ قران باید در پوست و گوشت انسان اثر کند مگرنه در طول تاریخ افرادی همچون شمر نیز حافظ قرآن بود.

وی با بیان اینکه قرآن در جامعه فعلی مهجور واقع شده است، تاکید کرد: موازی کاری ارگان های متفاوت در زمینه فعالیت های قرآنی موضوع مهمی است که باید هرچه سریع تر با چاره اندیشی صحیح رفع شود.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها