امروز: شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 9375
تاریخ انتشار: 9:53 ق.ظ - جمعه 2015/01/23
چاپ این نوشته
Share

پادشاه عربستان که در بستر بیماری به سر می برد، درگذشت.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) ، پادشاه عربستان که در بستر بیماری به سر می برد درگذشت.

عبدالله بن العزیز بامداد جمعه، سوم بهمن در سن ۹۰ سالگی درگذشت و جای خود را به برادرش سلمان داد. ملک عبدالله که گفته می شود متولد سال ۱۹۲۳ بود از سال ۲۰۰۶ به عنوان پادشاه عربستان سعودی حاکمیت این کشور را به عهده گرفت اما پیش از آن نیز عملا اداره عربستان را در اختیار داشت زیرا ملک فهد پادشاه قبلی دچار ناتوانی جسمی بود و قادر به اداره کشور نبود.

بر اساس اعلام دربار عربستان، بیعت شهروندان سعودی با ملک سلمان بن عبدالعزیز و شاهزاده مقرن بن عبدالعزیز به عنوان ولیعهد پس از نماز عشا جمعه در کاخ پادشاهی در ریاض برگزار خواهد شد.

تلویزیون سعودی اعلام کرد؛ پس از نماز عصر امروز جمعه، سوم بهمن نماز بر ملک عبدالله بن عبدالعزیز در مسجد جامع ترکی بن عبدالله در شهر ریاض برگزار خواهد شد. دربار عربستان در بیانیه ای افزود: شاهزاده سلمان بن عبدالعزیز آل سعود بر اساس قانون اساسی به عنوان پادشاه عربستان مورد بیعت قرار گرفت و پس از این بیعت بر اساس بند دوم فرمان پادشاهی شاهزاده مقرن بن عبدالعزیز آل سعود را به عنوان ولیعهد معرفی کرد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها