امروز: چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 9366
تاریخ انتشار: 9:39 ق.ظ - جمعه 2015/01/23
چاپ این نوشته
Share

رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: در قرآن تنها درباره نظام مهندسی،۴۴۰آیه برای ساخت و ساز وجود دارد و با ارائه این نکات، متخصصین این رشته، متعجب شده اند.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری «حوزه» ، حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی امروز در همایش تجلیل از ائمه جماعات موفق مدارس آموزش و پرورش سراسر کشور که در مجتمع یاوران مهدی (عج) قم برگزار شد، اظهارداشت: باید خدا را شکر کرد که به عنوان ائمه جماعات برای نسل آینده کشور مشغول به فعالیت در مدارس هستید. این عمل ارزشمند است و باید قدر آن را دانست.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور افزود: برگزاری نماز جماعت برای کودکان و نوجوانان اگرچه در ظاهر عملی کوچک است ولی در حقیقت آن را نباید سبک شمرد؛ زیرا شما با کسانی سروکار دارید که دارای روح لطیف و از فطرت پاکی برخوردارند. بنابراین باید این عمل را بزرگ شمرد و قطعاً این گونه اعمال رضایت خدا را نیز به همراه خواهد داشت.

وی اظهار داشت: بزرگان دین خدمت به نوجوانان را در ابعاد مختلف مانند بیان احکام، برگزاری نماز جماعت و جلسات دعا را افتحار دانسته و برای این اعمال، قصد قربت می‌کردند و در واقع خدمت به نوجوانان را خدمت به حضرت ولی عصر(عج) می‌دانستند.

استاد قرائتی با توصیه به ائمه جماعات گفت: مطالعه و یادگیری تفسیر و نهج البلاغه برای شما لازم است، برای این‌که ببینید آیات قرآن چقدر تمثیلات، داستان‌های عبرت آمیز و زیبا دارد و اساسا قرآن کتابی است که به فرموده معصوم (ع) هر حرفش معانی خاصی دارد.

رئیس ستاد اقامه نماز گفت: مباحث برگرفته از قرآن، اگر زیبا و درست بیان شود، معجزه خواهد کرد؛ زیرا قرآن بزرگترین معجزه است. بنابراین برای ارائه قرآن نیازمند به هیچ امکاناتی نیستیم، جز این‌که یک دور تفسیر و نهج البلاغه را مطالعه کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی با بیان این که اسلام در همه موارد حرف برای گفتن دارد، اظهارداشت: در قرآن تنها درباره نظام مهندسی،۴۴۰آیه برای ساخت و ساز وجود دارد و با ارائه این نکات، متخصصین این رشته، متعجب شده اند که دین اسلام چه نکات ارزشمندی دارد که تاکنون نتوانستیم به آن دست پیدا کنیم.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها