امروز: جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 9343
تاریخ انتشار: 11:46 ق.ظ - پنج‌شنبه 2015/01/22
چاپ این نوشته
Share

مسئول تبیان استان سمنان با بیان اینکه شرکت گوگل یکی از حامیان مجله شارلی ابدو است، گفت: مسلمانان در اقدامی عملی باید گوگل را تحریم کنند.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری مهر , حجت الاسلام جواد عرب اسدی ضمن بیان این مطلب که تحصن ها، اعتراضات و تجمعات در اعتراض به انتشار کاریکاتور موهن کار ضروری و بسیاری خوبی است افزود: طبق گزارش “یو اس ای تودی” آمده است که بعد از این وقایع گوگل ۲۵۰ هزار یورو به شارلی ابدو کمک مالی کرده که معادل فروش پنج میلیون نسخه از این مجله است.

وی با طرح این سوال که گوگل درآمد خود را از کجا می آورد؟ خاطر نشان کرد: رهبران گوگل مدعی اند که ۹۹ درصد درآمد خو را از تبلیغات بدست می آورند.

مسئول تبیان استان سمنان با یادآوری این مطلب که هر کلیکی که ما در گوگل انجم می دهیم مبلغی هر چند ناچیز به حساب این شرکت واریز می کند تصریح کرد: این قطره قطره ها جمع می شود و دریایی ایجاد می کند که مبلغ اشاره شده در کمک به شارلی ابدو بخش ناچیزی از آن را تشکیل می دهد و گوگل از این سرمایه ها کمک می کند.

عرب اسدی با تاکید بر این که روشنگری در این موارد و اقدام عملی مقابل این مجله و حامیان مالی آن مانند گوگل و … باید انجام شود عنوان کرد: یکی دیگر از خیانت های گوگل که هنوز ادامه دارد انتشار این کاریکاتور و تصویر موهن در سایت های این شرکت مانند جستجوی تصاویر گوگل، یوتیوب و … است.

وی با بیان این که فرانسه به عنوان دومین قدرت اقتصادی منطقه یورو، سال بدی را پشت سر گذاشته و کارگران خود را از شرکت هایی مانند رنو و پژو اخراج کرده است اذعان داشت: شارلی ابدو هم در پرداخت دستمزد کارمندان خود با مشکل مواجه شده بود ولی با این حرکت کمک های میلیاردی دریافت کرد که می توان از این جمله کمک ها، همان ۲۵۰ هزار یورو کمک مالی بدون آگاهی خود مسلمانان که معادل انتشار ۸۳ هزار جلد از این مجله است را نام برد.

مسئول تبیان استان سمنان در خاتمه با اشاره به این که تصویر منتشر شده را فقط تعداد کمی در فرانسه می توانستند ببینند اما انتشار این تصویر توسط گوگل باعث شد میلیاردها نفر آن را مشاهده کنند اذعان داشت: اقدام عملی مسلمانان در این باره می تواند تحریم استفاده از گوگل به صورت خودجوش باشد و اقدام دولت های اسلامی در طولانی مدت حمایت از حرکت های دانش بنیانی که به منظور راه اندازی موتورهای جستجو و سیستم هایی است که بتواند امکاناتی بهتر از گوگل را در اختیار مردم قرار دهد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها