امروز: چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 9340
تاریخ انتشار: 11:41 ق.ظ - پنج‌شنبه 2015/01/22
چاپ این نوشته
Share

توسعه و تعمیق گفتمان معنویت و اخلاق و هدایت جریان فرهنگی بخصوص در حوزه فرهنگ دینی یکی از اصلی‌ترین و مهمترین مسائل مورد تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری مهر، بیست و چهارمین جلسه کمیته علمی و پژوهشی اجلاس سراسری نماز در معاونت پژوهشی و آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

در این جلسه، حجت الاسلام و المسلمین علی دارابی مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی آموزش‌های تخصصی معاونت پژوهشی و آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی و جانشین کمیته علمی و پژوهشی بیست و سومین اجلاس سراسری نماز، توسعه و تعمیق گفتمان معنویت و اخلاق و هدایت جریان فرهنگی بخصوص در حوزه فرهنگ دینی را یکی از اصلی ترین و مهمترین مسائل مورد تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی) دانست.

وی در بیان اهداف سازمان تبلیغات اسلامی  از همکاری با ستاد اقامه نماز گفت: وارد شدن به میدان تحول و نوآوری، گره زدن هر چه بیشتر پژوهش و تحقیق با حوزه فرهنگ نماز، معطوف شدن پژوهش ها متناسب با نیاز های کشور ، حفظ و تقویت گفتمان پژوهش در سطح کشور و توجه جدی به تحقیق و پژوهش در حوزه فرهنگ نماز به عنوان منبع تغذیه آموزش، مهمترین افق های سازمان تبلیغات اسلامی در این مسیر است.

دارابی در ادامه عنایت خاص به عنصر تحقیق و پژوهش در تمامی موضوعات را یک اصل در حوزه مأموریت های سازمانی دانست.

وی فعالیت های فرهنگی در حوزه نماز را کاری بس اساسی خواند و افزود: در کنار این فعالیت ها اقدامات پژوهشی و تعمیق پژوهش ها هم لازم است. چرا که بدون پژوهش، برنامه های فرهنگی نیز ممکن است بصورت جامع و کامل اجرا نشود.

مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزش های تخصصی سازمان تبلیغات اسلامی در پایان با اشاره به مسئله برنامه ریزی و سرمایه گذاری بر روی پژوهش، آموزش و سنجش به عنوان یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) خاطر نشان کرد: این موضوع از پیام های معظم له به ۲۲ اجلاس قبلی و همچین پیام ایشان به اجلاس بیست و سوم نماز روشن می شود. لذا ما باید در مسیر کارآمدی هرچه بیشتر اجلاس حرکت کنیم.

در پایان این جلسه، از زحمات و تلاش های صورت گرفته توسط اعضاء کمیته علمی و پژوهشی و هیئت های داوری مقالات بیست و سومین اجلاس سراسری نماز تقدیر شد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها