امروز: دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 9304
تاریخ انتشار: 9:22 ق.ظ - پنج‌شنبه 2015/01/22
چاپ این نوشته
Share

براساس آمار مؤسسه خانه کتاب، بیش از ۵ هزار عنوان کتاب دینی در سال جاری منتشر شده است.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری ایکنا ، براساس داده‌های بانک اطلاعات کتاب چاپی وبگاه خانه کتاب ایران، از ابتدای سال جاری تا پایان دی‌ماه ۹۲۲۰ عنوان کتاب در حوزه دین منتشر شده است که از این تعداد ۵۱۷۲ عنوان چاپ نخست بوده و ۴۰۴۸ عنوان نیز در ردیف کتاب‌های تجدید چاپ قرار دارند.

از میان کتاب‌های چاپ شده در این بازه زمانی، ۷۷۵۸ عنوان کتاب، تألیفی و ۱۴۶۲ عنوان کتاب نیز ترجمه‌ای است و ۸۵۰ عنوان نیز در گروه کتاب‌های دینی گروه سنی کودک و نوجوان قرار دارد.

سهم ناشران تهرانی از این کتاب‌ها ۳۶۶۱ و سهم ناشران شهرستانی ۵۵۵۹ عنوان بود. بر پایه همین اطلاعات، از تعداد عناوین کتاب‌‌های منتشرشده حوزه دین در این مدت، ۶ عنوان کمک درسی و آموزشی است.

براساس این گزارش، در میان کتاب‌های دینی، پرتیراژترین عنوان مربوط به کتاب «مفاتیح‌الحیات» با ۱۷۹ چاپ است و کتاب‌های دیگری چون «آموزش روخوانی قرآن با روش اشاره» با ۷۴ چاپ، «آموزش ترجمه و مفاهیم قرآن» با ۲۵ چاپ، «نسیم حیات؛ تفسیر قرآن» با ۱۷ چاپ و «آثار عجیب نماز» با ۱۷ بار چاپ عناوین پرتیراژ را به خود اختصاص داده‌اند.

گفتنی است، کتاب «مفاتیح‌الحیات»، اثر آیت‌الله‌العظمی جوادی‌آملی از سوی انتشارات بین‌المللی اسراء منتشر می‌شود و آخرین شماره از چاپ این اثر در ۲۰ هزار نسخه منتشر شده و قیمت آن از ۱۴۵ هزار به ۱۷۵ هزار ریال افزایش یافته است.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها