امروز: جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 9278
تاریخ انتشار: 3:42 ب.ظ - چهارشنبه 2015/01/21
چاپ این نوشته
Share

همزمان با توهین غربی‌ها به پیامبر اعظم(ص)، دفتر نشر معارف کتاب «هم‌نام گلهای بهاری؛ نگاهی نو به زندگی و شخصیت پیامبر گرامی(ص)» نوشته حجت ‏الاسلام والمسلمین حسین سیدی را به چاپ سی و دوم رساند.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری فارس ، «همنام گلهای بهاری» جلد اول از مجموعه چهارده جلدی «سیره کاربردی چهارده ‌معصوم(ع)» یا «سبک زندگی معصومین(ع)» است که در دهه ۸۰، برنده جایزه کتاب سال حوزه علمیه قم شد. در این مجموعه سعی می‌شود مسایل مختلف زندگی از دیدگاه اهل بیت(ع) بیان شود و هدف این مجموعه پاسخ به این سئوال است که در روزگار امروز و برای انسان قرن بیست‌ و یکم چگونه اهل بیت(ع) می‌توانند الگو باشند و چگونه آنها می‌توانند گرهی از زندگی مردم باز کنند.
این سیره کاربردی که بیش از صد موضوع مثل سیمای ظاهری، سیمای باطنی، سبک زندگی فردی و اجتماعی و سیاسی، ارتباط با خدا، دیگران و طبیعت، توصیه‏‌های اجتماعی و سیاسی و نظامی و حتی محیط‌ زیست و حقوق مخالفان و حیوانات و… را شامل می‌شود، برای عموم مردم به ویژه جوانان و نوجوانان نوشته شده است.
نویسنده برای نگارش این کتاب، منابع بسیاری را دیده که بیش از ۵۰۰ منبع آنها بهره گرفته شده است.
چاپ سی و دوم کتاب «همنام گلهای بهاری» در ۲۴۰ صفحه، قطع پالتویی، تیراژ ۵هزار نسخه و قیمت ۷هزار تومان از سوی دفتر نشر معارف به جامعه فرهنگی و مذهبی کشور عرضه شده است و شمارگان چاپ‌های قبل آن تاکنون بیش از ۱۶۵هزار نسخه بوده است.
مجموعه سبک زندگی معصومین(ع) با استفاده از منابع روایی و تاریخی معتبر نوشته شده است که جلد اول آن به پیامبر گرامی اسلام(ص) اختصاص دارد و جلد دوم آن با نام «امیر گلها» درباره زندگی و شخصیت امام علی(ع) به چاپ هشتم رسیده است و جلد سوم آن با نام «خاطر نازک گل» درباره زندگی و شخصیت حضرت زهرا(س)، جلد چهارم آن با نام «غنچه دلتنگ» درباره زندگی و شخصیت امام حسن مجتبی(ع)، جلد پنجم آن با نام «یک غنچه، صد زخم» درباره امام حسین(ع) و جلد ششم آن با نام «نیلوفر نیایش» درباره سیره و سبک زندگی امام سجاد(ع) برای نخستین بار از سوی دفتر نشر معارف منتشر شد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها