امروز: شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 9275
تاریخ انتشار: 3:38 ب.ظ - چهارشنبه 2015/01/21
چاپ این نوشته
Share

رییس تجمع همبستگی ملی لبنان در انتقاد به بازنشر کاریکاتور موهن نشریه فرانسه بیان داشت که حمایت از رسول الله در قالب کمپین عشاق محمد باید با تدبیر و خرد پیش برود.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری رسا , شیخ مصطفی ملص، رییس تجمع همبستگی ملی لبنان ، در واکنش به بازنشر کاریکاتور حضرت محمد (ص) در نشریه فرانسوی شارلی ابدو، گفت: توهین به ارزش‎های دینی به ویژه اسلام خارج از چارچوب‎‎های منطقی و عقلی است.

وی افزود: کسانی که به انتشار چنین تصاویر موهن و ضد ارزشی در جهان می‎پردازند به طور قطع افراد نادانی هستند که بویی از انسانیت نبرده‎اند.

رییس تجمع هبستگی ملی لبنان، از مسلمانان خواست که این اقدامات شنیع را به شدت محکوم کنند و خاطرنشان کرد: نشریه شارلی ابدو و مقامات فرانسه به علت توهین به پیامبر اسلام(ص) باید به طور رسمی از مسلمان عذرخواهی کنند.

وی ایالات متحده آمریکا و رژیم غاصب اسرائیل را پشت پرده اقدامات تکفیری‎ها خواند و اظهار داشت: مثل روز برای امت‎های اسلامی روشن است که چه کسانی تکفیری‎ها و توهین کنندگان به پیامبر اکرم(ص) را هدایت و حمایت می‎کنند.

رییس تجمع هبستگی ملی لبنان افزود: سرویس‎های اطلاعات آمریکا پروژه توهین به حضرت محمد(ص) که از سوی نشریه شارلی ابدو منتشر شد را مدیریت می‎کردند.

شیخ مصطفی ملص رژیم اشغالگر اسرائیل را یکی دیگر از ذی نفعان توهین به پیامبر اکرم (ص) دانست و افزود: هر مسلمانی که رژیم صهیونیستی را دشمن خود نداند از اسلام منحرف شده و هر حاکم یا رهبری که شعار مبارزه با این رژیم اشغالگر را سر ندهند نیز لیاقت رهبری و حکومت را ندارد.

این عالم سنی راه اندازی کمپین حمایت از رسول اکرم(ص) که تحت نام «عشاق محمد (ص)» در برخی از شبکه‎های اجتماعی مانند فیس بوک راه اندازی شده است را اقدامی مؤثر خواند و در توصیه به جوانان که در این زمینه فعالیت می‎کنند، بیان داشت: پیامبر اسلام در احادیث گوناگون بر حفظ آرامش اسلام و دوری از اقدامات غیر منطقی توصیه بسیار کرده اند و مسلمانان را به مقابله با نقشه های دشمن با تدبیر و خرد رهنمون شده اند.

وی افزود: جوانان و نخبگان دینی باید برای مقابله با چنین اقداماتی نشست‎های برگزار کنند که بتوانیم بهترین مسیر را برای مواجه با چنین فعالیت‎های اتخاذ کنیم.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها