امروز: دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 9272
تاریخ انتشار: 3:35 ب.ظ - چهارشنبه 2015/01/21
چاپ این نوشته
Share

حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان این‌که اهانت به رسول خدا، اعلان جنگ با تمام مسلمانان است، گفت: مسلمانان جهان موظفند که با اتکای به قدرت خداوند و با اعتماد به وعده‌هایی که حق متعال به ما داده است، علیه مفاسد مستکبران قیام کنند.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری رسا، حضرت آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید در یازدهمین اجلاس سالانه مؤسسین و مدیران مدارس علمیه خواهران سراسر کشور که پیش از ظهر امروز در مدرسه علمیه امام کاظم(ع) قم برگزار شد، گفت: خبر گسترش و توسعه دادن مدارس علمیه خواهران بسیار خوشایند بود و امیدواریم در آینده نزدیک، در نقاط مختلفی از خارج کشور هم، حوزه‌های علمیه پربار و وابسته به همین مدیریت تأسیس شود.

وی در ادامه با اشاره به مقام زن در اسلام، افزود: گروهی اصرار داشتند از لحاظ اسلامی، زنان را از فعالیت‌های اجتماعی برکنار کنند که این امر بر خلاف آموزش‌های قرآنی است.

این مرجع تقلید با تأکید بر این‌که اسلام دینی صرف مردانه نبوده و تمام انسان‌ها از زن و مرد مورد توجه این دین مبین هستند، اظهار داشت: بند به بند آیه تقوا در سوره حجرات « یا أَیُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْناکُمْ مِنْ ذَکَرٍ وَ أُنْثى‏ وَ جَعَلْناکُمْ شُعُوباً وَ قَبائِلَ لِتَعارَفُوا اللَّهِ أَتقاکُم» هر دو قشر زن و مرد را شامل شده و در آن گرامی‌ترین افراد را با تقواترین آنان می‌شمارد.

وی خاطرنشان کرد: آیه‌های بسیاری در قرآن کریم وجود دارد که تمامی اقشار مسلمانان را مورد خطاب قرار داده است و این موضوع اختصاصی به مردان ندارد.

حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان این‌که در آیه از قرآن کریم، خداوند از خلقت اقشار گوناگون انسان‌ها به عنوان موهبت عظیم یاد کرده است، گفت: با توجه به آیاتی که مخاطبان قرآن و پیامبر را معرفی کرده‌اند، تمامی مردان و زنان مورد خطاب قرار گرفته‌اند.

وی اضافه کرد: آیه امانت که در آخر آن می‌فرماید «و حملنا الانسان»، بهترین معنای آن پذیرش مسؤولیت است که تمام انسان‌ها از مرد و زن را شامل می‌شود.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم عنوان کرد: طبیعی است که میان زن و مرد تفاوت‌هایی وجود داشته باشد، اما برنامه ریزی قرآن برای همه اقشار انسان‌ها است و کسی نباید اسلام را مختص به گروه یا قشر خاصی بداند.

وی با بیان این‌که امروز خطرات زیادی جوامع انسانی را تهدید کرده و آن را به سوی سقوط می‌برد، گفت: ترویج ناهنجاری ها و ضد اخلاقی ها توسط رسانه‌هایی همچون ماهواره و اینترنت بخشی از این تهدیدات است که بالا رفتن آمار طلاق تأثیر یافته از همین امر است.

حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان این‌که امروزه ابزار گناه به صورت سهل و آسان در اختیار همگان حتی کودکان قرار گرفته است، افزود: تضعیف اعتقادات مذهبی یکی دیگر از این تهدیدات است که اگر اتفاق افتد، آلودگی به گناه و فساد را افزایش می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: مسائل سیاسی که به صورت تهاجم فرهنگی درآمده، یکی دیگر از تهدیدات جامعه است؛ غربی‌ها سلطه بر کشورها را وابسته به فاسد شدن آن کشورها می‌دانند؛ از این رو با تمام قدرت به میدان آمده‌اند تا جهانیان را به فساد بکشند.

این مرجع تقلید به اهانت اخیر مجله فرانسوی شارلی ابدو اشاره و با محکوم کردن آن ابراز کرد: وقتی به آن‌ها می‌گوییم چرا به مقدسات یک میلیارد و پانصد میلیون مسلمان جهان اهانت می‌کنید، بهانه آزادی بیان را مطرح می‌کنند؛ البته آزادی زنان آن‌ها نیز مانند آزادی بیان شان است که این قشر را به بهانه‌های واهی، طعمه هوا و هوس خود کرده‌اند.

این مرجع تقلید با بیان این‌که اهانت به رسول خدا، اعلان جنگ با تمام مسلمانان است، گفت: غربی‌ها به خاطر گروه اندکی به نام داعش که دست پرورده خودشان است، با تمام مسلمانان به جنگ پرداختند.

حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی تصریح کرد: مسلمانان جهان موظفند که با اتکای به قدرت خداوند و با اعتماد به وعده‌هایی که حق متعال به ما داده است، علیه مفاسد مستکبران قیام کنند؛ البته هدف از حوزه‌های علمیه خواهران هم همین مبارزه با مفاسد است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان این‌که خانواده واحد کوچکی از اجتماع است که اگر این واحد خراب شود، کل جامعه خراب می‌شود، گفت: منظور از حدیثی که می‌فرماید بهشت زیر پای مادران است، به این معناست که مادر می‌تواند فرزند خود را به بهشتی یا حتی دوزخی کند.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم با بیان این‌که خبررسانی حرف اول را در شرایط روز دنیا می‌زند، گفت: مدیران حوزه‌های علمیه خواهران باید فعالیت‌های خود را به اطلاع همگان برسانند تا موجب مباهات مؤمنان باشد و فعالیت‌ها روز به روز افزایش یابد.

وی با بیان این‌که حوزه‌های علمیه خواهران باید پیشرفت روز افزون وجود داشته باشندٰ خاطرنشان کرد: چنین مدارس علمیه‌ای باید در سایر کشورها نیز تشکیل شود و در مقابل یأجوج و مأجوج‌های زمان و فسادی که غربی‌ها می‌خواهند ایجاد کنند، سدی بسازند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها