امروز: جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 9269
تاریخ انتشار: 3:32 ب.ظ - چهارشنبه 2015/01/21
چاپ این نوشته
Share

مدیر مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران تقویت باورهای دینی و تحکیم بنیان‌های خانواده طلاب خواهر از جمله فعالیت‌های مرکز مدیریت خواهران است که امروزه بخش زیادی از علت کاهش سرعت رشد آمار طلاق نیز به سبب همین دلیل است.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری رسا، حجت‌الاسلام والمسلمین محمود رضا جمشیدی، مدیر حوزه‌های علمیه خواهران در یازدهمین اجلاس سالانه مؤسسین و مدیران مدارس علمیه خواهران سراسر کشور که صبح امروز در مدرسه علمیه امام کاظم(ع) قم برگزار شد، اقدامات موهن نشریه فرانسوی شارلی ابدو را محکوم کرد.

وی در ادامه اظهار داشت: نخستین اجلاس در سال ۱۳۷۶ با حضور ۸۷ مدرسه علمیه و جمع مدیران مدراس علمیه برگزار شد که از همان زمان اندیشه تأسیس مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران کلید خورد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جمشیدی خاطرنشان کرد: جمع آوری اطلاعات از حوزه‌ها و کار در سه زمینه آموزش، تحقیق و پژوهش و تبلیغ بخشی از اهداف تأسیس مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران بود که امروز این مدارس از ۸۷ مدرسه به ۳۵۸ مدرسه افزایش یافته است.

وی تأکید کرد: در حال حاضر از میان ۷۱۹۳ استاد در مدارس حوزه‌های علمیه خواهران تنها ۹۶۷ نفر استاد مرد وجود دارد و ما امیدوارم به زودی مدارس علمیه خواهران به صورت کامل خودکفا شوند.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران با بیان این‌که در اکثر جشنواره‌های حوزوی، حضور طلاب خواهر نسبت به برادر برابری می‌کند، عنوان داشت: انتشار ۱۰۷ جلد کتاب درسی در سطوح مختلف تنها بخش کوچکی از فعالیت‌های پژوهشی طلاب خواهر این مرکز مدیریت است.

وی تصریح کرد: تقویت باورهای دینی و تحکیم بنیان‌های خانواده طلاب خواهر از جمله فعالیت‌های مرکز مدیریت خواهران است که امروزه بخش زیادی از علت کاهش سرعت رشد آمار طلاق نیز به سبب همین تقویت و تحکیم باورهای دینی و بنیان‌های خانوادگی است.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران بیان کرد: اعزام ۲۹ هزار طلبه برای اقامه نماز به بیش از ۲۹ هزار مدرسه آموزش و پرورش، برگزاری طرح حکمت، طرح رحمت، طرح مدارس امین، مقدمه سازی فعالیت تبلیغی طلاب خواهر در فضای مجازی بخشی از فعالیت‌های مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران است.

حجت‌الاسلام والمسلمین جمشیدی خاطرنشان کرد: مرکز مدیریت خواهران تا کنون حدود ۱۵۰ پروژه ساختمانی را بهره برداری کرده است؛ همچنین در حال حاضر ۹۰ پروژه در دست احداث و ۲۵ پروژه شروع به احداث دارد.

وی در پایان گفت: جامعه الزهرا فعالیت پویا و کارآمدی در قم داشت اما به سبب شناخته شدن چهره شهر قم و عزیمت بسیاری از طلاب خواهر برای تحصیل به قم، تصمیم بر این شد تا مدارسی در قم داشته باشیم و هم اکنون ۴ مدرسه علمیه در قم احداث و ۱۰ مدرسه در دست احداث است.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها