امروز: سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 9249
تاریخ انتشار: 9:38 ق.ظ - چهارشنبه 2015/01/21
چاپ این نوشته
Share

معاون مسکن و تامین اجتماعی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه کشور از راه‌اندازی شورای هماهنگی سیاست‌گذاری مسکن روحانیون در استان قزوین خبر داد و گفت: این شوراها مسئولیت پیگیری مسکن روحانیون و طلاب را در استان‌ دارند.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه قزوین، حجت الاسلام هادی اکبری در دیدار با استاندار قزوین، اظهار کرد: مراکز خدمات حوزه علمیه، یکی در مجموعه‎های حوزوی است که زیر نظر مقام معظم رهبری فعالیت می‌کنند.

وی افزود: حدود۱۲۰ هزار نفر روحانی فعال شیعه در کشور مشغول به فعالیت هستند که از این تعداد ۴۸ هزار نفر طلبه خواهر هستند.

اکبری با اشاره به این‌که «قصد و تاکید بر این بوده است که حوزه‌های علمیه، دولتی نشوند و با مشارکت مردم اداره شوند» تصریح کرد: از سال ۸۳ همه‌ی طلاب کشور تحت پوشش بیمه خدمات درمانی و یا اجتماعی قرار گرفتند و در سه سال اخیر بیمه تکمیلی نیز اضافه شده است.

وی درخصوص تامین مسکن طلاب و روحانیون در سطح کشور اضافه کرد: وضعیت تامین مسکن طلاب و روحانیون کشور از وضعیت خوبی برخوردار نیست و در حال حاضر نیز قریب به ۴۰ هزار طلبه در سطح کشور فاقد مسکن هستند.

معاون مسکن و تامین اجتماعی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه کشور ادامه داد: تنها ۱۱ هزار نفر از طلاب کشور حقوق بگیر هستند و متوسط حقوق دریافتی آن‌ها ۳۰۰هزار تومان است.

وی خاطرنشان کرد: مرکز خدمات از سال ۸۰ فعالیت خود را آغاز کرده است که در استان قم نیز مسکن‌هایی برای طلاب این استان احداث کرده و در حال حاضر نیز تصمیم بر این شده مسکن طلاب در محل اقامتشان احداث شود.

اکبری درخصوص وضعیت اعطای وام به طلاب کشور افزود: بیش از ۶ هزار نفر از طلاب کشور در انتظار دریافت وام هستند.

معاون مسکن و تامین اجتماعی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه کشور با بیان این‌که «توجه به جایگاه ویژه روحانیون در کشور به خاطر وجود نظام مردم سالاری دینی است» گفت: در استان قزوین حدود ۴۰۰ طلبه فاقد مسکن وجود دارد و در حال حاضر، مجموعه ۷۶ واحدی در شهرک مهرگان و همچنین یک پروژه ۴ واحدی در شهرک مینودر در حال احداث مسکن برای روحانیون و طلاب استان است.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها