امروز: دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 9225
تاریخ انتشار: 9:03 ق.ظ - چهارشنبه 2015/01/21
چاپ این نوشته
Share

فعالیت‌های ششمین دوره جشنواره تلاوت قرآن کریم در استان سلیمانیه عراق، از دیروز، ۳۰ دی‌ماه، آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری ایکنا، این جشنواره بین‌المللی در راستای نهادینه ساختن علوم قرآن در میان مردم و شناخت بیشتر قرآن کریم، برگزار شد.

در این جشنواره که از حیث سطح برگزاری و پوشش رسانه‌ای بسیار بالاتر از سال‌های قبل اعلام شده است، شرکت‌کنندگانی در سطح بالا در زمینه تلاوت و ترتیل قرآن کریم از کشورهای مصر، بنگلادش، کویت و سلیمانیه به رقابت پرداختند.

این جشنواره بین‌المللی که به همت مرکز فعالیت‌های قرآنی «الشباب»(جوان) برگزار شده است، شامل فعالیت‌هایی از جمله برگزاری جلسه‌های پژوهشی، مسابقات تجوید و حفظ و محافل قرآنی با همکاری برخی از مؤسسات فرهنگی و پژوهشگران و دانشگاهیان می‌شود.

«کوجر عمرعلی»، مسئول هماهنگی جشنواره، تصریح کرد: ششمین دوره این جشنواره نسبت به سال‌های قبل چه در زمینه برگزاری فنی مسابقات و نیز پوشش رسانه‌ای آن و چه از لحاظ مشارکت قاریان از کشورهای مختلف در سطح بالایی برگزار شد.

همچنین «مهدی محمود»، عضو شورای استان سلیمانیه با اشاره به جو روحانی و عرفانی حاکم بر مسابقات، عنوان کرد: برگزاری اینگونه جشنواره‌ها سبب می‌شود، مقامات مختلف قرآن کریم برای همیشه در یادها زنده بماند.

شرکت‌کنندگان و علاقه‌مندان حاضر در این جشنواره بر نقش اساسی و مهم علمای دین در نشر اعتدال و میانه‌روی و نیز ریشه‌کن کردن افراط‌گرایی دینی و مذهبی و حمایت جوانان از سقوط در وادی اندیشه‌های تکفیری بسیار تأکید کردند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها