امروز: چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 9199
تاریخ انتشار: 11:33 ب.ظ - سه‌شنبه 2015/01/20
چاپ این نوشته
Share

مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان، طی بیانیه ای، هتک حرمت ساحت مقدس پیامبر اعظم(ص) از سوی اسلام ستیزان و دین گریزان را محکوم کرد.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری «حوزه»  از اصفهان، متن  بیانیه بدین شرح است.

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ ما اَرْسَلْناکَ اِلاَّ رَحْمَهً لِلْعالَمینَ‏ (سوره انبیاء آیه ۱۰۷)

و ما تو را جز مهر و دوستى براى جهانیان نفرستادیم.

«ابن عباس» مى‏گوید: پیامبر گرامى صلى الله علیه وآله به راستى براى مردم شایسته‏کردار و با ایمان و نیز مردم بداندیش و کفرگرا رحمت است، چرا که وجود گرانمایه او براى مردم با ایمان به خاطر هدایت به سوى حق و عدالت با گفتار و عملکرد شایسته و ارائه الگوى نیکو در دنیا و شفاعت در آخرت رحمت است، و براى مردم کفرگرا و حق‏ستیز در این جهان مایه رحمت است از نابودى و عذاب و مسخ‏شدگى و انواع بلاها و گرفتارى‏ها.

در روایت است که به هنگام فرود این آیه مبارکه پیامبر از فرشته وحى پرسید:

هل اصابک من هذه الرحمه شی‏ء؟

آیا از این مهر و رحمتى که خداى پرمهر از آن سخن مى‏گوید، به شما هم رسیده است؟

او در پاسخ گفت: نعم انى کنت اخشى عاقبه الأمر فامنت بک…

آرى، من از فرجام کار مى‏ترسیدم، پس به رسالت شما و راه و رسم آسمانى‏تان ایمان آوردم و خدا مرا ستود و فرمود: فرشته نیرومندى است که در بارگاه خداوند عرش پرشکوه، بلندپایگاه است.

ذى قوّهٍ عند ذى العرش مکین…

پیامبر گرامى صلى الله علیه وآله فرمود: جز این نیست که من مهر و رحمتى هستم که از سوى خدا به جهان و جهانیان هدیه شده‏ام.

انّما انا رحمه مهداه.

به باور پاره‏اى، پیامبر گرامى صلى الله علیه وآله بدان دلیل براى کفرگرایان و بیدادپیشگان نیز مهر و رحمت است که آنان را به توحید و تقوا و دریافت پاداش و رسیدن به نعمت‏ها راه نموده است، اما این خود آنان هستند که از ایمان به حق و عدالت سرباز زده‏اند. کار بزرگ پیامبر و حق‏ستیزى کفرگرایان و ظالمان بسان این است که آن نجات‏بخش بزرگ، غذا و مواد حیاتى را براى گرسنگان و تشنگان آورده است و آنان از آن بهره نمى‏برند.

گفتنى است که این آیه شریفه نشانگر پوچى دیدگاه جبرگرایان است، چرا که آنان مى‏گویند: خدا بر کفرگرایان نعمتى در این مورد ارزانى نکرده است، اما آیه مورد بحث مى‏فرماید:

بعثت پیامبر اسلام صلى الله علیه وآله نعمت گران خدا بر توحیدگرایان و شرک‏گرایان است.(تفسیرمجمع البیان).

آری پیامبر مهربان ورحمتی که خداوند برای جهانیان فرستاده است، هرزمانی ازناحیه انسانهای سرتا پا جهل و ظلمت و مستکبر مورد حمله قرارمی گیرد و دراین زمان نیز نشریه فرانسوی شارلی ابدو با حمایت مستقیم دولت های مستکبر چنین اقدام پلیدی راانجام داد. اگر در زمان های قدیم این اتفاقها می افتاد اینقدرتعجب نداشت. ولی از انسا نها وکشورهای بظاهر متمدن انتظاربیشتری می رود، چراکه امکانات علمی وتمدنی که دراختیارانسان معاصر است دراختیارگذشتگان نبود.

چطورانسان هائی در این دوره از حیات بشری بخود اجازه می دهند به شخصیتی توهین کنند که بیش از۱۴۰۰ سال است که پیرو و عاشق دارد و در این عصر بیش از یک میلیارد و۵۰۰ میلون نفر رهرو دارد.

براستی اینها دنبال چه چیزی هستند ؟؟ چه اهدافی رادنبال می کنند؟؟آیا اینها صهیونیسم جهانی دشمن ادیان الهی وبشریت نیستند؟

برای همه انسان های آزاده وموحد وآگاه جهان مشخص و واضح است که صهیونیسم جهانی برای نابودی ادیان الهی و تمدن بشریت چه نقشه هائی در سر دارد. البته این گونه اقدامات مذبوحانه نشانه اضمحلال و آنهاست.

تمام موحدین عالم باید برای این اقدام صهیونیستی وضدتوحیدی والهی قیام کنند.

اساتید، مسئولین وطلاب وروحانیون حوزه علمیه استان اصفهان این اقدام موهن رامحکوم می کنیم.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها