امروز: دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 9181
تاریخ انتشار: 12:24 ق.ظ - سه‌شنبه 2015/01/20
چاپ این نوشته
Share
چرا فرانسه و چرا پیامبر؟

این روزها فرانسه سردم دار جریانی است که هم خود را به نابودی میکشاند و هم همه ی سیاست های شبیه به خودشان. توهین به بزرگترین پیامبر الهی.

یادداشت اختصاصی پایگاه خبری مباحث – شماره تازه نشریه فکاهی “شارلی ابدو” که هفته پیش شاهد کشتار کاریکاتوریست‌هایش به دست سه فرد مسلح بود با کاریکاتور تازه‌ای از پیامبر گرامی اسلام(ص) در روی جلد منتشر شده است.

در صفحه نخست این نشریه کاریکاتوری از پیامبر(ص) طراحی شده که نوشته‌ای با عنوان «من شارلی هستم» در دست دارد.«ژرارد بیارد» سردبیر این نشریه با خوشحالی پس از چاپ مجدد این نشریه اعلام کرد خوشحالیم به هدف خود رسیده ایم.

چرا فرانسه … ؟
فرانسه همیشه خود را به عنوان آزادترین کشور دنیا مجاب کرده که در قالب و پوشش آزادی بیان صریح ترین توهین ها را به دشمن اصلی خود یعنی اسلام ابراز کند.
از این رو اسلام را بزرگترین دشمن فرانسه میخوانیم که هر گاه سخنی از مبارزه با سردمداران اسلام ناب محمدی بود فرانسه جلودار بود.
از پناه دادن به منافقین گرفته تا دخالت های سال هشتاد و هشت، از حمایت تحریم ها علیه ایران گرفته تا جلسات زیرزمینی علیه ایران و قدرت ایران.
فرانسه در این سال ها نشان داده بزرگترین دشمن ایران است.وبرای این دشمنی حاضر است دست به هر کاری بزند.

رابطه دشمنی با پیامبر و ضربه به ایران
آنچه که فرانسه از آن استقبال میکند اسلام گریزی است، و آنچه که امروز پاریس و شهرهای دیگر فرانسه را تحت تاثیر قرار داده موج اسلام گرایی است.
غرب برای اسلام گریزی و اسلام هراسی حاضر است دست به هر نوع خودزنی هایی بزند، مثلا آمریکا برای حمله به عراق و افغانستان بن لادن را ساخت، به برج های دوقولوی خود حمله کرد و هزاران جنایت دیگر تا بتواند به اهدافش برسد.
برای غرب مبنا یکیست و آن هدف مهم است و هدف وسیله را توجیه میکند، به همین خاطر فرانسه با این خودزنی موجی از اسلام هراسی را در فرانسه ایجاد کرد.
زیرا با شارژ کردن تروریست های داعش که امروزه به عنوان بزرگترین دشمن منافع ایران در منطقه فعالیت میکنند، هم مردم فرانسه و جهان را از اسلام متنفر کرده هم داعش را نماینده اسلام معرفی ساخته است.

موضع ما باید چه باشد؟
موضع همان است که باید باشد، یعنی محکوم کردن شدید و تهدید عملی و اعمال تحریم علیه فرانسه و واکنش نشان دادن جهانی به این قضیه است. البته باید حرکت داعش هم محکوم شود، زیرا این حرکت آن چیزی نیست که برای اسلام خوشایند باشد و ضررش بیشتر از فایده اش است.
متاسفانه عده ای از این جریان حمایت کرده اند و گمان میکنند با حمایت از این ها دشمن دست از توطئه برمیدارد، حال آنکه به گفته ی سردبیر این نشریه این همان هدفی است که غرب به دنبال آن است.

فرق این ها با سلمان رشدی چیست؟
عده ای میگویند این ها مثل سلمان رشدی هستند پس قتلشان واجب است، اینجا باید دو پاسخ ارائه شود:
اول اینکه: این ها مسلمان نیستند که مرتد شده باشند و در ضمن حکم به ارتداد را باید فقیه بدهد نه این که مسلمین سرخود حکم ارتداد دهند و خود اقدام کنند، چون تبعاتش به مراتب وحشتناک تر است.
دوم اینکه به فرض هم که حکم این ها اعدام باشد، باید به این شکل صورت گیرد؟اصلا منافع اسلام در نظر گرفته نشود؟ برخورد باید این چنین باشد؟

نتیجه …
فرانسه کاملا آگاهانه خود را وارد این بازی خطرناک کرده که چون لبه تیغی است که باید محتاطانه با آن برخورد کرد. پاسخ ها و پسندهای ما در شبکه های اجتماعی باید روی اصول باشد. مطالبی که در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته میشود باید روی اصول باشد.
باید پشت سر فقها حرکت کرد و از مقایسه های بی ریشه و بی اساس پرهیز کرد، و این همان بصیرتی است که ولایت این همه روی آن تاکید دارد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها