امروز: جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 9130
تاریخ انتشار: 10:35 ب.ظ - جمعه 2015/01/16
چاپ این نوشته
Share

معاون فرهنگی و پژوهشی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: قرآن همه را دعوت به امت واحده می‌کند و هر کس با افراطی‌گری بخواهد این امت را تکه پاره کند خلاف قرآن گام برداشته است.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری «حوزه»، حجت‌الاسلام صادق گلزاده پنج شنبه شب در دومین جشنواره شعر “رسول مهربانی‌ها” در قم اظهار کرد: برگزاری دو جشنواره عظیم و فاخر “رسول مهربانی‌ها” و “رسول الرحمه” کار بسیار مهمی بود که باید از تمام نهادها و ارگان‌ها و کسانی که در برگزاری این جشنواره کمک کردند تشکر کنم.
وی بیان کرد: در برگزاری این جشنواره همپوشانی خوبی بین نهادهای مختلف صورت گرفت و این همپوشانی می‌تواند زمینه را برای توفیقات فراوان دیگری رقم بزند.
معاون فرهنگی و پژوهشی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه قرائت اسلام ناب بدون وحدت و تقریب نارس و نارسا است گفت: قرآن همه را دعوت به امت واحده می‌کند و هر کس با افراطی‌گری بخواهد این امت را تکه پاره کند خلاف قرآن گام برداشته است.
وی تصریح کرد: همانطور که ارتکاب گناهان کبیره نابخشودنی است اختلاف‌افکنی نیز نابخشودنی و گناه بزرگی است.
حجت‌الاسلام گلزاده ابراز داشت: تاریخ شیعه اصرار بر استمرار راه اهل‌بیت(ع) داشته است و آن وحدت با حفظ همه اصول پیروان اهل‌بیت(ع) و احترام به فرقه‌های دیگر است.
وی با بیان اینکه وحدت یعنی حرکت در مسیر مشترکات گفت: ما پیروان یک مکتب هرگز از مسیر خود کوتاه نمی‌آییم و آن وظیفه ما است ولی به معنی تکه پاره کردن امت نیست.
معاون فرهنگی و پژوهشی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به اینکه شهر قم امروز با شکوه تمام در این اختتامیه شاهد جلوه درخشان وحدت امت است افزود: در این چند ماه باور نمی‌کردم که جشنواره‌ای به این عظمت رقم بخورد که لطف خداوند بود.
وی عنوان کرد: با توجه به اینکه در این ظرف زمانی امکان اطلاع رسانی کامل را نداشتیم ولی در حوزه شعر فارسی ۱۰۸۰ شعر و در حوزه شعر عربی ۴۰۶ اثر به این جشنواره فرستاده شد که بیش از حد انتظار بود.
حجت‌الاسلام گلزاده با بیان اینکه آثاری در زبان‌های دیگر نیز به این جشنواره فرستاده شد گفت: امید داریم که در جشنواره بین‌المللی شعر فاطمی و در جشنواره سوم رسول مهربانی‌ها بتوانیم حوزه زبان‌های دیگر به ویژه زبان‌ انگلیسی را برگزار کنیم.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها