امروز: سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 9112
تاریخ انتشار: 9:35 ب.ظ - چهارشنبه 2015/01/14
چاپ این نوشته
Share

ششمین شماره نشریه «گفتمان الگو» با پرونده‌ای برای «فقر گفت‌وگو؛‌ نگاهی به الگوی امام موسی صدر» منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری فارس، ششمین شماره «گفتمان الگو» به صاحب‌امتیازی روزنامه خراسان با رویکرد گفتمان‌ساز به تبیین الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت در جامعه علمی ایران می‌پردازد. گفتمان الگو برای کالبدشکافی لایحه پیشرفت، گفت‌وگویی ویژه با رضا معصومی‌راد رئس مرکز تدوین لایحه الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و یادداشتی تحت عنوان «باید مناقشات اصلی را حل می‌کردیم» به قلم سینا کلهر منتشر کرده است.

در بخش رو‌دروی این شماره گفتاری از حسن رحیم‌پور ازغدی با عنوان «فقه منفعل، فقه فعال»، حجت‌الاسلام ابوالقاسم علیدوست با عنوان «از فضای همایشی بیرون بیایید» نگاشته شده است. حمیدرضا آیت‌اللهی و محمد رجبی در شماره ششم گفتمان الگو از فلسفه و توسعه و سنت‌گرایی و توسعه سخن می‌گویند، آیت‌الله محی‌الدین حائری شیرازی و آیت‌الله محمد جواد فاضل لنکرانی و مولوی احمد سلامی درباره فقه و دستاوردهای توسعه در این شماره صحبت کرده‌اند.

یکی از بخش‌های نظریه این شماره مربوط به حوزه اخلاق توسعه با عنوان «ممیزی اخلاقی توسعه» است که در گفت وگو با احمد فرامز قراملکی تبیین شده است. ششمین شماره گفتمان الگو با آثار و گفتارهایی از پروفسور اولریش داچرو، هولمز رولستون، تد پیترز، مهدی گلشنی، علی‌محمد سلطانی، حجت‌الاسلام مهراب صادق‌نیا، رضا منصوری، رضا روستا آزاد، محمود شیخ زین‌العابدین به بازار نشر ارائه شده است.

بخشی از این شماره نیز به پرونده «فقر گفت‌وگو؛‌ نگاهی به الگوی امام موسی صدر» با گفتار و یادداشت‌های مهدی فرخیان، هادی خانیکی، غلامحسین ابراهیمی‌دینانی، محسن اسماعیلی، حجت‌الاسلام داود فیرحی و … اختصاص یافته است. کتابسرا بخش انتهایی کتاب است که به معرفی آثاری چون «اقتصاد سیاسی سیاست صنعتی»، «چرا کشورهای در حال توسعه به تعرفه نیاز دارند»، «نیکوکاران نابکار» و «بیست و سه گفتار درباره سرمایه داری» پرداخته است.

در نهایت در بخش باشگاه گفتمان گفت وگوهایی با حجت‌الاسلام سعیدرضا عاملی درباره فضای مجازی و حسن انصاری درباره تمدن اسلامی پرداخته شده است. برای تهیه این دو ماهنامه می‌توانید به باجه‌های منتخب مطبوعاتی مراجعه کنید و یا به شماره ۱۰۰۰۰۲۹۹ پیامک بزنید.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها