امروز: شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 9106
تاریخ انتشار: 9:27 ب.ظ - چهارشنبه 2015/01/14
چاپ این نوشته
Share

مدیر گروه علوم قرآن و حدیث دانشگاه علامه طباطبایی از نگارش اثری با عنوان «نیایش تطبیقی؛ در مقایسه ادیان زرتشتی، یهودی، مسیحی و اسلام» خبر داد و گفت: ‌این نوشتار اکنون در مرحله ویرایش نهایی است.

به گزارش پایگاه خبری مباحث عباس اشرفی مدیر گروه علوم قرآن و حدیث دانشگاه علامه طباطبایی ضمن بیان این مطلب به خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری فارس گفت: این نوشتار در یک جلد حدوداً ۵۰۰ صفحه‌ای در حوزه مطالعات تطبیقی بین چهار دین زردشتی، یهودی، مسیحی و اسلام منتشر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بخش زردشتی کتاب هنوز درحال ویرایش است، توضیح داد: کتاب حاضر را به احتمال زیاد برای انتشار به نشر فرهیختگان تحویل خواهد داد و سایر بخش‌ها را نیز به چند تن از اساتید این حوزه ارائه دادم تا نظراتشان را درباره کتاب ارائه دهند. امیدوارم این نوشتار تا سال نو به بازار بیاید. وی اظهار داشت: این نوشتار یک ویرایش جدید و کاملی از کتاب قبلی بنده تحت عنوان «عبادات در ادیان ابراهیمی‌» است،.

اشرفی درباره پروژه‌ای که با همکاری دانشکده صدا و سیما آغاز کرده است، توضیح داد: به منظور اینکه یک نگاه جدید به فیلمنامه‌ها داشته باشیم تلاش کردم تا عناصر داستانی در داستان‌های کوتاه سوره بقره را استخراج کنم و یک کار تخصصی به صدا و سیما ارائه دهم که در قالب کتابی به همین نام نیز منتشر خواهد شد. وی با اشاره به اهمیت ساختار هنری و محتوایی داستان‌های کوتاه سوره بقره توضیح داد: با توجه به دو نوع فیلم‌نامه‌های با ساختار فرانسوی و هالیوودی پیشنهاد جدید ما فیلمنامه‌نویسی براساس داستان‌های کوتاه قرآن از سوره بقره بود که این طرح نیز برای فیلمنامه‌ نویسان بسیار کارآمد است نه صرف فیلم‌نامه‌های دینی. قرار براین شد که این پروژه را خود صدا و سیما دنبال کند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها