امروز: شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 9086
تاریخ انتشار: 11:34 ب.ظ - سه‌شنبه 2015/01/13
چاپ این نوشته
Share

یکی از مهمترین و برجسته ترین خدماتی که موسسه در راه حق طی سالهای فعالیت خود به ویژه قبل از انقلاب داشته ، انتشار یک دوره معارف اسلامی در ۹ جلد برای ۲۵۰ استاد دانشگاه در آن زمان می باشد.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری «حوزه» آیت الله رضا استادی در آیین نکوداشت پنجاهمین سالگرد تاسیس موسسه در راه حق اظهارداشت: آنچه امروز بر همگان مشخص است، فعالیت های خالصانه دوره های قبل موسسه است که برای کسی پوشیده و قابل انکار نیست، چرا که همه چیز ثبت و قابل ارائه است.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: این موسسه طی ۵۰ ساله تلاش خالصانه بدون هیچ وابستگی به دولت توانست بسیار از دغدغده های جامعه اسلامی به ویژه جوانان را در دوره ای که خفقان حاکم بود و از سوی ساواک به شدت همه چیز تحت نظر بود.
آیت الله استادی با بیان این که نزدیک به ۸ سال است که این موسسه از سوی اعضای هیأت امنا به هیأت مدیره واگذار شده و ما هیچ دخالتی در امور آن نداریم، تصریح کرد: همانطور که سالها این مجموعه با حمایت های معنوی و اعتمادی که مراجع معظم تقلید به این مجموعه داشتند و با کمک های مردمی روزهای سخت و پرتلاطمی را پشت سر گذشت و جای خود را در دل مردم باز کرد، اداره کنندگان امروز موسسه باید همین شیوه را ادامه دهند و سبقه مردمی بودن آن را حفظ کنند.
استاد حوزه علمیه قم تاکید کرد: این موسسه مورد وثق و تایید امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید و با حمایت های مادی و معنوی عموم مردم در طول این سالها اداره شده است و امیدواریم از این به بعد بدون هیچ وابستگی به دولت و نهادی دولتی با همین وجوهاتی مردمی اداره شود.
عضو شورای عالی حوزه های علمیه با بیان این که این موسسه به عنوان مصداق واقعی اخلاص می باشد، افزود: اخلاصی که در این مجموعه وجود دارد بطوریکه در گذشته هیچ یک از عزیزان کاری غیر از کار موسسه در دست نمی گرفتند و از موسسه برای منافع خود سود نبردند و انجام همین امور بود که اعتماد بزرگان را به خود جلب کرد و ان شاءالله این مسیر ادامه داشته باشد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها