امروز: چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 9045
تاریخ انتشار: 9:48 ب.ظ - دوشنبه 2015/01/12
چاپ این نوشته
Share

اگر روحانیون طرفدار اسلام ناب و انقلاب دیر بجنبند ابرقدرتها ونوکرانشان مسائل را به نفع خود خاتمه می دهند

به گزارش پایگاه خبری مباحث، اگر طلاب ومدرسین حوزه علمیه با یکدیگر هماهنگ نباشند، نمی توان پیش بینی نمود که موفقیت ازآن کیست و اگر بر فرض محال حاکمیت فکری از آن روحانی نماها و متحجرین گرددروحانیت انقلابی جواب خدا و مردم را چه می دهد.
ان شاءالله در بین جامعه مدرسین و طلاب انقلابی اختلافی نیست ، اگر باشد بر سرچیست ؟ بر سر اصول یا بر سر سلیقه ها؟ آیا مدرسین محترم که ستون محکم انقلاب درحوزه های علمیه بوده اند – نعوذبالله – به اسلام و انقلاب و مردم پشت کرده اند؟ مگرهمانها نبودند که در کوران مبارزه حکم به غیرقانونی بودن سلطنت دادند؟ مگر همانهانبودند که وقتی یک روحانی به ظاهر در منصب مرجعیت از اسلام و انقلاب فاصله گرفت ، او را به مردم معرفی کردند؟

آیا مدرسین عزیز از جبهه و رزمندگان پشتیبانی ننمودند؟ اگر خدای ناکرده اینها شکسته شوند چه نیرویی جای آنان را خواهد گرفت ؟ وآیا ایادی استکبار، روحانی نماهایی را که تا حد مرجعیت تقویت نموده است ، فرددیگری را بر حوزه ها حاکم نمی کنند؟ و یا آنها که در توفان پانزده سال مبارزه قبل ازانقلاب و ده سال حوادث کمرشکن بعد از انقلاب نه غصه مبارزه و نه غم جنگ و اداره کشور را خورده اند و نه از شهادت عزیزان متاثر شده اند و با خیالی راحت و آسوده به درس و مباحثه سرگرم بوده اند می توانند در آینده پشتوانه انقلاب اسلامی باشند؟ راستی شکست هر جناحی از علما و طلاب انقلابی و روحانیون و روحانیت مبارز و جامعه مدرسین ، پیروزی چه جناحی و چه جریانی را تضمین می کند؟ جناحی که پیروز شودیقینا روحانیت نیست و اگر آن جناح الزاما به روحانیت رو آورد، راستی به سراغ کدام قشر و تفکر از روحانیت می رود؟

خلاصه اختلاف به هر شکلی کوبنده است . وقتی نیروهای مومن به انقلاب حتی به اسم فقه سنتی و فقه پویا به مرز جبهه بندی برسند، آغازباز شدن راه استفاده دشمنان خواهد بود. جبهه بندی نهایتا معارضه پیش می آورد. هرجناح برای حذف و طرد طرف مقابل خود واژه و شعاری انتخاب می کند، یکی متهم به طرفداری از سرمایه داری و دیگری متهم به التقاطی می شود که من برای حفظ اعتدال
نتیجه می گیرم که اگر روحانیون طرفدار اسلام ناب و انقلاب دیر بجنبند ابرقدرتها ونوکرانشان مسائل را به نفع خود خاتمه می دهند

جلد۲۱ صحیفه امام خمینی(ره)،صفحه ۲۸۷

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها