امروز: دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 8858
تاریخ انتشار: 7:36 ق.ظ - چهارشنبه 2015/01/7
چاپ این نوشته
Share

امام جمعه خمینی شهر، درس های وحدت را قدرت، انسجام و پیشرفت اعلام کرد و گفت: در مقابل این درس ها، مبحث برائت و اختلاف افکنی از طرف برخی افراد اعلام می شود که به هیچ عنوان مورد تائید اسلام نیست.

به گزارش پایگاه خبری مباحث، حجت الاسلام عباس رحیمی در گفت و گو با خبرنگار «حوزه» در اصفهان، با اشاره به افراطی گری های گروهی از مسلمانان در دنیا به ویژه در عراق و سوریه، اظهار داشت: در خصوص این موضوعات دو مقوله آگاه سازی مردم و جامعه و بحث برخورد قانونی از جمله مسائلی است که باید مدنظر قرار بگیرد.
امام جمعه خمینی شهر مسئله وحدت را یک مبحث قرآنی و ولایی دانست وادامه داد: هیچ کسی حق ندارد برخلاف دیدگاه قرآن و پیامبر(ص)، وحدت را زیر سئوال ببرد و به اختلافات دامن زند.

وی با اشاره به این که پیغمبر اکرم(ص) نگران اختلاف مسلمانان بودند، تصریح کرد: متاسفانه ریشه اختلاف مسلمانان از همان اوایل اسلام ایجاد شد که در این میان عده ای مانند انگلیسی ها نان این اختلاف را می خورند.
حجت الاسلام رحیمی تصریح کرد: انگلیسی ها و آمریکایی ها با همان سیاست همیشگی “اختلاف بیانداز و حکومت کن” سال هاست که به اختلافات مذهبی در دنیای اسلام دامن می زنند و مسلمانان را به جانهم می اندازند.
وی با اشاره به اینکه صهیونیست ها و استکبار جهانی قصد شکستن قدرت اسلام را دارند، افزود: اگر دنیای اسلام متحد شود، هیچ قدرتی نمی تواند اقدامی علیه آنها انجام دهد.
امام جمعه خمینی شهر تاکید کرد: دلسوزانی که بحث وحدت میان مسمانان را پیش کشیدند یک اقدام قرآنی، اسلامی و دینی انجام داده اند، بنابراین مشخص است هرکس که بخواهد اختلاف افکنی کرده و به مقدسات توهین کند، برخلاف سنت نبی و قرآن عمل کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین رحیمی با اشاره به این که برخی در مقابل هفته وحدت، هفته برائت را مطرح می کنند، بیان داشت: مسلمانان باید بدانند که این افراد با دلارهای خارجی و آمریکایی به سمتی در حرکت اند که به ضرر دنیای اسلام است.
وی، درس های وحدت را قدرت، انسجام و پیشرفت اعلام کرد و گفت: در مقابل این درس ها، مبحث برائت و اختلاف افکنی از طرف برخی از افراد اعلام می شود که این نوع اقدام به هیچ عنوان مورد تائید اسلام نیست.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها