امروز: دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 8847
تاریخ انتشار: 7:23 ق.ظ - چهارشنبه 2015/01/7
چاپ این نوشته
Share

حجت الاسلام دانشمند گفت: امروز حفظ وحدت بین ما و برادران اهل سنت امری واجب است که باید بسیار به آن اهمیت فراوان داد.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام مهدی دانشمند، بعد از ظهر امروز در مسجد امام حسن(ع)و در جلسه ای که به همت موسسه فرهنگی شهید صیاد شیرازی به مناسبت هفته وحدت برگزار شده بود، با بیان اینکه در مقابل اسلام ناب محمدی(ص) اسلام آمریکایی قرار دارد، افزود: از جمله شاخصه های اسلام امریکایی ایجاد اختلاف و تفریط در مسائل دینی و مذهبی است؛ حرکت در مسیر خلاف مسیر علما و مراجع دینی هم از دیگر مشخصات این اسلام است.
این خطیب حوزوی، گفت: تبعیت و تقلید از مراجع عظام دینی ،تنها در امور واجبات دینی چون نماز و روزه نیست بلکه الگو برداری از رفتار و عملکرد و مواضع آنان در قبال مسائل اجتماعی و دینی نیز در این راستا است، یک مسلمان و یک شیعه باید در همه مراحل زندگی خود از علمای دین و از مراجع تقلید و ولی فقیه اطاعت کند و از سلیقه ای برخورد کردن، بپرهیزد.
این مبلغ دینی افزود: بر ما به عنوان یک مسلمان فرض و واجب است که بخوبی مسائل دینی را رصد کنیم و از عوامل تفرقه افکانه پرهیز کنیم.
وی با بیان اینکه امروز وحدت میان مسلمین دشمن شکن است، ادامه داد: دشمنان و در راس آنان صهیونیسم جهانی و یهود و وهابیت در پی ایجاد افزایش تفرقه میان اهل سنت و شیعه هستند، که این مهم نیازمند اتحاد است.
حجت الاسلام دانشمند ابراز کرد: حساب گروه های انحرافی و وحشی چون داعش و افراط گرایان با اهل تسنن متمایز است و شیعیان باید این امر را از عامه مردم سنی تمیز دهند.
وی با اعلام صریح برائت خود از جریاناتی که با ارتکاب به اعمالی باعث تفرقه افکنی و افزودن آتش تفرقه میان اهل سنت و شیعه هستند، تصریح کرد: من با هرگونه توهین و لعن و اعمالی چون قمه زنی که باعث تضعیف اسلام و مسلمین می شوند و برخلاف نظر مراجع دینی است، مخالف بوده و از گروه های افراطی برائت می جویم.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها