امروز: سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱
کد خبر: 8836
تاریخ انتشار: 1:51 ق.ظ - چهارشنبه 2015/01/7
چاپ این نوشته
Share
یادداشتی در پاسخ به یک نظر

حجاب مانع پیشرفت من است، چه کنم؟ این سوالی است که یکی از مخاطبان مباحث از ما کرده و این یادداشت پاسخی است به این سوال.

یکی از مخاطبین سوالی از پایگاه خبری تحلیلی مباحث داشته که سوال فراگیری است و ممکن است برای خیلی ها پیش آید، لازم دیدیم به این سوال پاسخ دهیم.

ابتدا در شروع این یادداشت، مضمون سوال این مخاطب را مطرح میکنیم تا خوانندگان مباحث هم بیشتر در بحث قرار گیرند:

مضمون سوال این است که حجاب من اروپا سبب سه مساله شده، یکی عدم پیشرفت من، دیگری عدم پیشرفت خانواده ام به خاطر اینکه بار مالی مرا به دوش میکشند و در انتها هم افسرده شدن من بر اثر این انزوا.

23815_814

در پاسخ به این سوال خواهر گرامی ضمن تقدیر از حجاب آن هم در دیاری که شاید اسلام خیلی نفوذی نداشته است چند نکته را یادآور میشویم:

اهمیت حجابتان را بسنجید

باید هر کس برآورد کند حجابش چقدر می ارزد، همان قدر بفروشد، برای کسی که حجاب را محبت خدا میبیند هرگز این فروختنی نیست و به همین دلیل به هیچ نمیفروشد، اما برای کسی که حجاب را بند و زندان میبیند به سادگی و برای اجرای یک کلیپ ساده حتی حیای خود را میفروشد. پس این فرد حجابش همین قدر برایش می ارزید.

پاسخ اول پس ساده و عامیانه است، این که ببینید حجاب شما چقدر ارزش دارد، همان قدر خرجش کن، اگر حجاب را هرگز با مسائل اقتصادی مقایسه نمیکنید صبر کنید و مطمئن باشید پیشرفت خانواده شما هم در حمایت از حیا و ناموس خودشان است، زیرا برکت و پیشرفت حقیقی پیشرفت معنوی است نه پیشرفت های ظاهری دنیوی.

حجاب زمینه حیا و حیا زمینه دین است

امام صادق علیه السلام میفرمایند: حیا و ایمان هم سنگ و هم دوش یکدیگرند هنگامی که یکی از آن برود دیگری در پی آن برود . – اصول کافی – جلد دوم

حجاب مقدمه حیاست و حیا پایه و بنیان دین، پس اگر به هر دلیلی دست از این حجابی که آن را افتخار خود ساخته اید بردارید، کم کم شیطان آنچه را که باید از شما خواهد برد، و آن دین شماست.

آن وقت هر چه قدر هم پیشرفت داشته باشید پسرفت خواهد بود، و این مطمئنا دیدگاه امروز شما نیز است، یعنی شما به هیچ وجه حاضر نیستید دینتان فدای پیشرفت ظاهری در دنیای امروز شود.

محبت بیشتر در فضای خانواده

هر چه این حمایت ها بیشتر باشد محبت بین افراد خانواده بیشتر است، و این حمایت خانوادگی زمینه ای مهم برای حفظ شدن دین شماست. پس شک نکنید این برای افراد خانواده هم دلنشین است که شما را حمایت کنند تا از حیا و دین ناموس خود مراقبت داشته باشند.

این مساله هر چه قدر تقویت شود نه تنها شما را به افسردگی سوق نمیدهد، بلکه شادابی محیط خانه را هم در پی خواهد داشت، پس اهدافتان و نگرشتان را کمی تغییر دهید تا آن وقت از همین تهدید فرصتی باورنکردنی به وجود بیاورید ان شاء الله.

سختی دنیا بهای آسایش آخرت است

مرحوم دکتر شریعتی میگفتند اگر کسی آب قنات نداشت برای او از آب حیات نگو که این دسیسه ای بزرگ است، بنابراین ان شالله این گفتار و پاسخ ها از نوع حیله و نیرنگی نباشد برای اینکه شما را فریب داده باشیم.

این ها تذکراتی بود که از دل خودتان برخاسته بود، امیرالمومنین میفرمایند، سختی دنیا مقدمه آسایش آخرت است، بنابر این امیدواریم همچنان محکم تر این گوهر ارزشمند را حفظ کنید و آن را به بهای بسیار بالاتری بفروشد و آن چیزی نیست جز قرب خداوند متعال.

باز هم از صمیم قلب برایتان دعا میکنیم تا شرایط برایتان روز به روز بهتر شود و در آینده ای نزدیک پیام های امیدوارکننده ای از شما دریافت کنیم.

 

 

 

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها