امروز: شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 8344
تاریخ انتشار: 9:34 ق.ظ - سه‌شنبه 2014/12/16
چاپ این نوشته
Share
معاون پژوهش حوزه‌های علمیه خواهران خبر داد:

محمود خالقی گفت: شعارها در هفته‌های پژوهش به صورت نمادین مطرح می‌‌شود اما تحقق تدریجی و عینی آنها، تنها با جدیت، استمرار فعالیت‌ها و سرلوحه قرار دادن این برنامه‌ها در طول سال تحصیلی میسر خواهد بود.

به گزارش مباحث، به نقل از مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، محمود خالقی معاون پژوهش حوزه‌های علمیه خواهران کشور با اشاره به این‌که در سال ۹۰ شعار راهبردی هر طلبه یک پژوهشگر محور فعالیت‌های معاونت پژوهش این نهاد قرار گرفت، گفت: این معاونت برای تحقق این شعار، به برنامه‌ریزی‌های میان‌مدت و بلندمدت اهتمام ورزیده است.

وی ادامه داد: با این رویکرد، «گسترش فرهنگ پژوهش» جهت نهادینه‌سازی فرهنگ پژوهش و «پژوهشگری نوین» را با هدف بهره‌گیری پژوهشگران از روش‌ها و ابزارهای نوین پژوهشی، محور برنامه‌های هفته پژوهش در سال‌های ۹۱ و ۹۲ اعلام کرد.

خالقی با اشاره به اینکه «مهارت‌ورزی پژوهشی» به عنوان شعار محوری هفته پژوهش سال ۹۳ حوزه‌های علمیه خواهران اعلام شده است، اظهار داشت: بی‌تردید تحقق کامل شعارهای سال‌های گذشته در پرتو آموزش پژوهش و ارتقای مهارت‌افزایی در برنامه‌های پژوهش صورت خواهد گرفت؛ از این رو شایسته است این مهم در دو عرصه اساتید و طلاب با برنامه‌ریزی و ایجاد فضایی مناسب در دستور کار و اهداف حوزه‌ها قرار گیرد.

وی ادامه داد: این شعارها در هفته‌های پژوهش به صورت نمادین مطرح می‌‌شود اما تحقق تدریجی و عینی آنها، تنها با جدیت، استمرار فعالیت‌ها و سرلوحه قرار دادن این برنامه‌ها در طول سال تحصیلی میسر خواهد بود.

معاون پژوهش حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به نامگذاری ایام هفته پژوهش سال ۹۳ حوزه‌های علمیه خواهران ادامه داد: یکشنبه ۲۳ آذر به عنوان روز پژوهش و روش‌های تحقیق گام به گام، دوشنبه ۲۴ آذر به عنوان روز پژوهش و توانایی تحقیق، سه‌شنبه ۲۵ آذر به عنوان روز پژوهش و نقد اساتید در ارتقای مهارت‌افزایی طلاب، چهارشنبه ۲۶ آذر به عنوان روز پژوهش و نقد، مناظره، آزاداندیشی و نظریه‌پردازی و پنجشنبه ۲۷ آذر به عنوان روز پژوهش و مدیریت طرح‌های پژوهشی نامگذاری شده است.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها