امروز: چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 8341
تاریخ انتشار: 8:05 ق.ظ - سه‌شنبه 2014/12/16
چاپ این نوشته
Share
رییس مرکز پژوهش‌های اسلامی:

رییس مرکز پژوهش‌های اسلامی با دعوت از حوزه و دانشگاه برای تبیین ابعاد مختلف همایش اربعین تأکید کرد: مراکز علمی حوزوی، دانشگاهی و رسانه‌ها می‌توانند ابعاد این همایش بزرگ را از زوایای مختلف بررسی کنند و دستاوردهای آن را به جهان منعکس سازند.

به گزارش مباحث، حسین گودرزی، رییس مرکز پژوهش‌های اسلامی در گفت‏ و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا، همایش اربعین حسینی را جنبشی در جهت پویایی و زنده نگه داشتن اسلام خواند و اظهار داشت: تجمع بزرگ و شکوهمند اربعین ترجمان این سخن امام خمینی(ره) است که فرمود «این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است.»

 

وی افزود: راهپیمایی اربعین مبتنی بر محوریت حماسه حسینی(ع) و پشتوانه اسلام پویا و زنده در جهان است که با گفتمان مسلط دینی یعنی نظام جمهوری اسلامی در جهان تبیین می‌شود.

 

رییس مرکز پژوهش‌های اسلامی یادآور شد: پشتوانه فکری، اتاق فرمان و برنامه‌‌ریزی آینده همایش اربعین حسینی می‌تواند به گونه‌ای باشد که این همایش بر محور قیام عاشورا به مهم ترین جلوه جنبش دینی علیه مستکبران و ظالمان در جهان تبدیل شود.

 

وی با دعوت از حوزه و دانشگاه برای تبیین ابعاد مختلف همایش اربعین تأکید کرد: مراکز علمی حوزوی، دانشگاهی و رسانه‌ها می‌توانند ابعاد این همایش بزرگ را از زوایای مختلف بررسی کنند و دستاوردهای آن را به جهان منعکس سازند.

 

گودرزی با اشاره به پیامدها، آثار و برکات همایش اربعین حسینی خاطرنشان کرد: راهپیمایی بزرگ اربعین در استحکام دولت شیعی عراق و بسیج اجتماعی شیعیان در جهان اسلام بسیار مؤثر است.

 

وی ابراز کرد: آثار همایش شکوهمند اربعین حسینی بسیار گسترده بوده و در کوتاه مدت بر دیپلماسی کشورهای خاورمیانه، تحولات آینده حوزه خلیج فارس، بیداری اسلامی در کشورهای مرتجع منطقه همچون شیعیان شرق عربستان، بحرین و پاکستان اثرگذار است.

 

گودرزی در پایان تصریح کرد: راهپیمایی اربعین حسینی در بلند مدت بنیان‌ها‌ی جنبش و انقلابی را پی‌ریزی می‌کند که بر محور اسلام ناب محمدی(ص) و اسلام انقلابی است.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها