امروز: سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 8336
تاریخ انتشار: 2:51 ب.ظ - یکشنبه 2014/12/14
چاپ این نوشته
Share

رییس اداره امور مبلغان دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، گفت: در مجموع ۳۰۰ مبلغ به ۱۳ استان کشور در دهه آخر ماه صفر اعزام می شوند.

به گزارش مباحث، حجت الاسلام امیر ارزانی رییس اداره امور مبلغان دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در اصفهان، درخصوص اعزام مبلغ در ایام ماه صفر و به ویژه دهه اربعین گفت: ما در مجموع ۳۰۰ مبلغ به ۱۳ استان کشور در دهه اخر ماه صفر اعزام داریم.

 

وی زمان اعزام ایام اربعین را از ۲۱ آذر تا آخر ماه صفر اعلام و اضافه کرد: مبلغان افزون بر برگزاری نمازجماعت، دعا و زیارت و منبر(سخنرانی عمومی) بر مواردی مانند: غنای محتوای تبلیغی و جهت دهی مردم به مسائل و مباحث اساسی دین و احیای سنت‌ها، تبیین احکام و معارف اسلامی باتوجه به سیره پیامبر عظیم الشأن اسلام و اهل بیت عصمت وطهارت و معرفی پیامبر رحمت و ائمه معصومان توجه خواهند داشت.

 

حجت الاسلام ارزانی در ادامه با بیان این که از دیگر فعالیت های این مبلغان تبیین و تشریح علل قیام اباعبدالله الحسین(ع)، است ابراز داشت: تبیین نقش امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) در جاودانگی عاشورا و درس آموزی از درس های مکتب حماسی عاشورا و توجه جدی به معارف قرآنی، از دیگر مواردی است که مبلغان به آن می پردازند.

 

وی گفت: تفسیر قرآن برای عموم مردم، به ویژه جوانان و نوجوانان، جهت دهی و تقویت مراسم عزاداری خصوصا اربعین، روز رحلت پیامبر اعظم و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) و جلوگیری از ترویج خرافات از دیگر برنامه های دفتر تبلیغات استان در اعزام مبلغان خواهد بود.

 

رییس اداره امور مبلغان دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان تصریح کرد: مبلغان در موارد دیگری نظیر توجه دادن و تبیین مباحث امر به معروف و نهی از منکر، سبک زندگی اسلامی، ازدیاد نسل، اقتصاد مقاومتی در منابر و جلسات، تبیین نشانه های ظهور، حکومت مهدوی، وظایف انسان منتظر و روح امید و نشاط نیز فعالیت هایی را ارائه می دهند.

 

حجت الاسلام ارزانی تشکیل حلقه های معرفت با محوریت مباحث قرآنی، تبلیغ چهره به چهره و ارتباط با نسل نو و تبیین ارزش ها، دستاوردهای انقلاب اسلامی، را از دیگر فعالیت های مبلغان دانست و گفت: مبلغان به بصیرت افزایی، دفاع از مبانی انقلاب اسلامی، خصوصاً اصل مترقی ولایت فقیه، تبیین شعار سال با عنایت به آموزه های دینی و جهت دهی به سفره های اطعام و نذورات و رعایت اصول صرفه جویی و پرهیز از اسراف و تبذیر و دعوت مردم به وحدت حول محور ولی فقیه اهتمام خواهند داشت.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها