امروز: شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 8029
تاریخ انتشار: 11:56 ق.ظ - یکشنبه 2014/11/30
چاپ این نوشته
Share
عصر دیروز و با حضور امام جمعه ی اصفهان:

مراسم بزرگداشت فقیه بصیر، به مناسبت چهلمین روز درگذشت عالم فقید، آیت الله مهدوی کنی به همت مجمع بینش مطهر، عصر دیروز در مهدیه ی اصفهان برگزار شد.

به گزارش مباحث، این مراسم از ساعت ۶ بعدازظهر با حضور جمعی از مردم انقلابی، امام جمعه محترم اصفهان، مسئولین، روحانیون و دانشجویان اصفهانی برگزار شد. این مراسم با تلاوت آیاتی از قرآن کریم توسط مسئول دارالقرآن دانشگاه امام صادق(ع)، برادر احسان رحیمی آغاز و پس آن با قرائت زیارت عاشورا پی گرفته شد. سپس حاضرین جلسه با استماع آیاتی از قرآن کریم با تلاوت استاد مسعود نیکدستی مستفیض شدند.

در ادامه، سخنران ویژه ی مراسم فقیه بصیر، حجت الاسلام علیرضا پناهیان به سخنرانی پرداخت. پناهیان در سخنان خود به معرفی مقام عظیم حضرت آیت الله مهدوی کنی اشاره کرد و گفت: مطابق فرمایش مقام معظم رهبری حفظه الله، ایشان سیاستمداری صادق بودند و در صداقت در دنیای سیاست ویژگی بارز ایشان بود. پناهیان در ادامه با اشاره به آیه ی ۱۱۲ سوره ی هود (فاستقم کما امرت و من تاب معک و لاتطغوا انه بما تعملون بصیر) استقلال شخصیتی و رفتار مطابق امر ولی در عین عدم طغیان را صفت خاص و ویژگی بارز این فقیه فقید دانست و ادامه داد: تاثیر بسزای نقش آیت الله مهدوی کنی در انقلاب به گونه ای بود که همیشه در مناسب خاص و مسئولیت های خطیر انقلاب یار امام و انقلاب بوده اند؛ عدم طغیان و حرکت مطابق امر ولی و وظیفه را می توان به خوبی در ایشان مشاهده کرد و ایشان را مصداق عامل به این آیه دانست. همچنین سخنران ویژه ی مراسم با تاکید بر اهمیت کمیته ی انقلاب در پیشبرد اهداف جمهوری اسلامی اضافه کرد: سازمان ها و ادارات فعلی مشتقاتی هستند از کمیته ی انقلاب که در ابتدای انقلاب مسئولیت آن بر عهده ی آیت الله مهدوی بوده است.

پناهیان مظلومیت را به عنوان صفت خاص آیت الله مهدوی برشمرد و گفت: در ابتدای انقلاب کار به جایی کشیده بود که ما از پدرمان می پرسیدیم مگر آقای مهدوی هم انقلابی است! در صورتی که ایشان از ارکان انقلاب و انقلابی گری بودند. وی با اشاره به خاطره ای از مرحوم احمد خمینی درباره ی سفارش بعضی از آقایان به مرحوم مهدوی در مورد انتسابات گفت: ایشان هیچ چیزی را بدون حجت عمل نمی کردند و نمها خط قرمز ایشان ولی زمان بود و حتی در مورد طاغوتیان نیز انصاف را رعایت می نمودند.

پناهیان در مورد استقلال شخصیت آیت الله مهدوی گفت: ایشان از ابتدا به حزب اعتقادی نداشتند و اینگونه به نتیجه رسیده بودند که در احزاب ورود نکنند؛ لذا در شرایطی که دوستان ایشان و بزرگان انقلاب از جمله شهید بهشتی و مقام معظم رهبری حفظه الله در حزب جمهوری اسلامی عضویت و فعالیت داشتند، ایشان از حزب کناره گیری کردند و حتی زمانی که در دولت اصلاحات جامعه ی روحانیت مبارز را به عنوان حزب ثبت کنند آیت الله مهدوی با این امر مخالفت نموده و اعلام کردند در صورتی که جامعه ی روحانیت مبارز به صورت حزب دربیاید ایشان کناره گیری خواهند کرد.

در ادامه ی برنامه و پس از پایان سخنان حجت الاسلام پناهیان، مداحان اهلبیت به عزاداری برای حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام پرداختند. ابتدا حاج علی گلابگیر مداح و خادم حرم حضرت رضا علیه السلام به ذکر مصیبت پرداخت و پس از آن حاج محمد یزدخواستی نوحه سرایی کرد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها