امروز: شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 7366
تاریخ انتشار: 8:51 ب.ظ - چهارشنبه 2014/10/22
چاپ این نوشته
Share

در آستانه فرارسیدن ماه محرم، دفتر سوّم از مجموعه «اندیشه‌های ناب»، تحت عنوان «فضائل و قیام امام حسین(ع)»، اثر حضرت آیت الله مظاهری منتشر شد.

به گزارش مباحث به نقل از خبرگزاری حوزه، این اثر ارزشمند که در قالب پرسش و پاسخ تنظیم شده، از شانزده فصل اصلی تشکیل شده و حاوی پاسخ‌های حضرت آیت‌الله مظاهری به پرسش‌های متفاوتی پیرامون جنبه‌های مختلف شخصیّت و فضائل امام حسین(ع) و نیز قیام سرنوشت‌ساز ایشان، وقایع عاشورا و مسائل پیرامون آن از جمله عزاداری، می‌باشد.

ولادت و کودکی امام حسین(ع)، رابطه امام حسن و امام حسین(ع)، فضائل و مناقب امام حسین(ع)، «حرکت و قیام حسینی(ع)، اصحاب و یاران امام حسین(ع)، وقایع عاشورا و پس از آن، بازشناسی واقعه عاشورا، زیارت امام حسین(ع) درکربلا، زیارت عاشورا، رابطه امام حسین و امام زمان(عج) و گریه و عزاداری بر امام حسین(ع) برخی از موضوعات این اثر ارشمند می باشد.

برخورداری از بیانی روان و نیز رعایت اختصار در پاسخ‌ها، همچنین ارائه مستندات روایی و تاریخی مفصّل پاسخ‌ها در پاورقی و تنوّع در سؤالات و موضوعات مرتبط، از ویژگی‌های اثر حاضر است.

مجموعه چند جلدی «اندیشه‌های ناب»، کوششی است در راستای تبیین مسائل و معارف دینی که در قالب پرسش و پاسخ تنظیم شده و در هر دفتر از آن، به یکی از موضوعات معارف اسلامی پرداخته خواهد شد.

پیش از این، دفتر اوّل این مجموعه، تحت عنوان «سیره و فضائل حضرت زهرا(س)» که به تببین برخی از جنبه‌های با اهمیّت شخصیّتی حضرت فاطمه اطهر(س) پرداخته بود و نیز دفتر دوّم با عنوان «سیمای زن در اسلام» که به شرح و تبیین برخی از ابعاد مهمّ شخصیّت زنان از منظر اسلام اختصاص داشت، منتشر گردید و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفت.

این اثر ارزشمند، به همّت مؤسسه فرهنگی مطالعاتی الزّهرا(س)، در ۱۹۲ صفحه و در قطع رقعی تنظیم گردیده و علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و یا تهیه این کتاب و سایر آثار معظّم‌له، با شماره تلفن ۳۴۴۶۳۶۷۱-۰۳۱۱ تماس حاصل نمایند.

انتهای پیام

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها