امروز: جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 7308
تاریخ انتشار: 12:49 ب.ظ - سه‌شنبه 2014/10/21
چاپ این نوشته
Share
اطلاعيه دانشگاه امام صادق طی در گذشت رئیس مجلس خبرگان:

دانشگاه امام صادق (ع) با صدور اطلاعیه ای درگذشت آیت الله مهدوی کنی را تسلیت گفت.

به گزارش مباحث به نقل از ایمنا، دانشگاه امام صادق (ع) طی صدور اطلاعیه ای، در گذشت آیت الله مهدوی کنی رییس مجلس خبرگان رهبری را تسلیت گفت.
در بخشی از این اطلاعیه آمده است: از برجسته ترین خدمات ایت الله مهدوی کنی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، می‌توان به تاسیس و هدایت دانشگاه امام صادق (ع) به عنوان مهمترین یادگار ایشان، تربیت نیروهای مومن و متعهد برای جبهه فکری انقلاب اسلامی و رهبری جریان‌های سیاسی خط امام و رهبری اشاره نمود.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمه لا یسدها شی‌ء
روح ملکوتی عالم ربانی، فقیه بصیر و یار دیرین امام و رهبری، حضرت آیت‌الله مهدوی کنی به ملکوت اعلی پیوست.
آیت‌الله محمدرضا مهدوی کنی که از شاگردان برجسته مکتب فقهی، اصولی، سیاسی و عرفانی حضرت امام خمینی (ره) و اعاظمی چون آیت‌الله بروجردی، آیت‌الله گلپایگانی و علامه طباطبایی بود، عمر پربرکت خویش را در راه نشر معارف قرآن و اهل البیت (ع) و متبلور ساختن آن در شجره طوبی انقلاب اسلامی صرف نمود.
این فقیه عظیم‌الشان که از اوان جوانی مبارزات سیاسی خود را در قالب نهضت فکری و سیاسی امام خمینی (ره) آغاز نموده بود اولین بار در سال ۱۳۲۸ هجری شمسی و در سن ۱۸ سالگی دستگیر، شکنجه و تبعید شد.
گذشته از مسئولیت‌های سنگین و بیسار مهمی که از ابتدای انقلاب به امر امام امت پذیرفتند (همچون عضویت در شورای انقلاب، فرماندهی کمیته‌های مرکزی انقلاب، فقهای شورای نگهبان، وزارت کشور، نخست وزیری، نمایندگی حضرت امام در موارد مختلف و شورای بازنگری قانون اساسی، تولیت حوزه علمیه مروی تهران ونیز جامعه روحانیت مبارز، ریاست مجلس خبرگان رهبری و ..) از برجسته ترین خدمات ایشان پس از پیروزی انقلاب اسلامی می‌توان به تاسیس و هدایت دانشگاه امام صادق (ع) به عنوان مهمترین یادگار ایشان، تربیت نیروهای مومن و متعهد برای جبهه فکری انقلاب اسلامی و رهبری جریان‌های سیاسی خط امام و رهبری اشاره نمود.
بدین وسیله رحلت جانگذار این فقیه بصیر را به ساحت قدسی ولی الله الاعظم (عج)، مقام معظم رهبری، مراجع عظام، حوزه‌های علمیه، شاگردان آن عالم ربانی، بیت شریف و اخوی معظمشان حضرت آیت‌الله باقری کنی و همه امت مسلمان تسلیت گفته و از خداوند متعال علو درجات معظم له را مسئلت می‌نماییم.
برنامه‌ها و مراسم مربوط در اطلاعیه‌های بعدی به آگاهی مردم شریف خواهد رسید.
دانشگاه امام صادق (ع)

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها