امروز: چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 7188
تاریخ انتشار: 4:36 ب.ظ - یکشنبه 2014/10/19
چاپ این نوشته
Share

دومین نشست مدیران استانی حوزه‌های علمیه خواهران در سال جاری در قم آغاز شد.

به گزارش مباحث به نقل از خبرگزاری حوزه، حجت‌الاسلام  والمسلمین محمدتقی قندی یکشنبه ۲۷ مهر در این  نشست، تاثیر این نهاد در جامعه را وابسته به ارتباط با مردم دانست و افزود: هر چه ارتباط با مردم بیشتر باشد، مدرسه علمیه تاثیر بیشتری بر محیط پیرامون خود خواهد داشت و دفاع از حریم دین موفقیت‌آمیزتر خواهد بود.

وی ارتباط مستمر را زمینه‌ساز سازندگی دانست و گفت: حوزه یک مرکز صرفا آموزشی نیست و عدم ارتباط مدرسه علمیه با محیط پیرامون یک نقص جدی به حساب می‌آید.

معاون فرهنگی تربیتی حوزه‌های علمیه خواهران ادامه داد:‌ در عرصه طلبگی مدرسه‌ای موفق‌تر است که در محله و شهر خود درخشیده است و ارتباط مردمی جدی‌تری دارد.

وی با اشاره به این که برخی از مدارس علمیه خواهران توانایی خوبی از خود نشان داده و توانسته‌اند تاثیر جدی بر بانوان بگذارند، اضافه کرد: با برگزاری برنامه‌های غیرآموزشی، کلاس‌ها و جلسات فرهنگی می‌توان ارتباط با بانوان را ایجاد کرد و در این صورت است که مردم حوزه را حفظ می‌کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین  قندی تاثیر ارتباط نهاد مدرسه علمیه با سایر اشخاص و مراکز را فراتر از تاثیر یک ارتباط شخصی دانست و یادآور شد: ارتباط نهاد مدرسه علمیه شکل‌دهنده فعالیت‌ها از قبیل برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی است.

وی دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت‌های فراوان مدارس علمیه خواهران بر ارائه گزارش‌های کامل و به‌روز از فعالیت‌ها تاکید کرد و گفت: گزارش ندادن از فعالیت‌ها موجب می‌شود توانایی برنامه‌ریزی مدیریت کاهش یابد.

خاطرنشان می شود؛ در آغاز این نشست همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین  رسول ابراهیمیان معاون شهرستان‌های حوزه‌های علمیه خواهران محور مباحث نشست مدیران استانی حوزه‌های علمیه خواهران را مباحث مالی و مباحث فرهنگی برشمرد و افزود: روز نخست این نشست به مباحث فرهنگی و روز دوم به مباحث مالی اختصاص دارد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها